Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel a középsz...

Hogyan készüljek fel a középszintű angol érettségire?

Figyelt kérdés
Májusában érettségizek angolból, de nem vagyok biztos a dolgokban. Levelet írni nagyjából tudok tudok néhány szabályt de nem vagyok benne biztos hogy át fogok menni az érettségin. Csináltam már érettségi próbát nagy szenvedve megközelítettem a hármast de azért az 5-ös átlagommal jobban szeretném. Mire érdemes jobban rá feküdni, milyen módszerekkel tanuljak?

2022. dec. 29. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

nézz végig valami sorozatot angolul

ha a nyelvtant nagyjából már tudod, meg van egy alap szókincsed, akkor már semmi más nem kell

2022. dec. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Olvass angolul könyvet, képregényt vagy cikkeket. És csináldd meg a legtöbb feladatsort.

Plusz vedd végig az év nyelvtani anyagát, gyakorold őket az interneten is.

Sok sikert hozzá!:)

2022. dec. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Időigényes, de szerintem megérné végigcsinálni az előző évek érettségi feladatait, és nem sajnálni az időt a hibák átnézésére. Ebből is lehet tanulni.

Emellett érdemes a feladatokat típusonként begyakorolni, pl. a linkelt oldalon.

[link]


Ezek után pedig angolul olvass cikkeket, amik az érdeklődési körödnek megfelelőek, vagy könyveket. Rengeteg TED Talk is fent van angol felirattal, érdemes azokat is nézni. Gyakorolj rendszeresen, aktívan és passzívan is tanulva előtte. Sok sikert! :)

2022. dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"az 5-ös átlagommal"

Miféle ötös átlagoddal? Kitűnő tanuló vagy, arról beszélsz? Vagy csak angolból vagy ötös?

Igaziból tökmindegy: csak ne kezdd el adni a hattyú halálát, az nagyon ellenszenves tud lenni, hanem csináld azt, amit eddig a következő hónapokban is. Nem most kell máris ötösre megírnod valami próbát, hanem majd májusban.

2022. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!