Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az olasz a fő nyelvem,...

Ha az olasz a fő nyelvem, másodiknak ne válasszam a spanyolt, mert nagyon össze fogom keverni, vagy lehet egymás mellett tanulni a kettőt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Azt nem tudom, de angolt tanulsz?

Mert ha nem, akkor mindenképpen azt válaszd, esetleg a németet, mert a spanyol és az olasz elég közel áll egymáshoz, szóval azt jó nyelvérzékkel akár egyedül is meg lehet tanulni.

2010. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

jellemző, hogy egyből írják az angolt. ha nem írtam bele a kérdésbe, akkor légyszíves ne írjatok ti se ilyen tanácsokat, mert UTÁLOM AZ ANGOLT/ANGOLOKAT/AMERIKAIAKAT/MINDEN ANGOL DOLGOT!

németül beszélek, olaszul most tanulok, és harmadik nyelvnek szeretném a spanyolt.

2010. okt. 3. 12:24
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát akkor bocsánat, hogy megszólaltam, nem akartam véletlenül sem jó tanácsot adni. Én most angol-német mellett oroszt tanulok, ha tetszik akkor tanulj azt, de igen, a spanyol is hasznos.Sokan mondják, hogy keverik az angolt a némettel, de én egyáltalán nem, úgyhogy szerintem te sem fogod majd keverni a spanyolt az olasszal.
2010. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
na, ez már egy hasznos válasz, szóval köszi :) :D
2010. okt. 3. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem fogod keverni őket, nem is értem, hogy merülhet ez fel.


Viszont 2. nyelvként az angolt tanuld, ha már elkövetted azt a hibát, hogy nem ezt tanulod első idegen nyelvként. Angol nélkül semmire se lehet menni, míg az olasztudásnak nincs nagy értéke (a spanyoltudásnak sincs).

2010. okt. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mondtam, hogy nem fogok angolt tanulni, mert gyűlölöm.
2010. okt. 4. 16:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de lenne mit csiszolni a stílusodon. Egyébként ez olyan, mint a matek: Én is utálom, mégis "muszáj".( Erősen ajánlott)
2010. okt. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A matekról alkotott véleményem erősen szubjektív.:D
2010. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

ma 16:17


Angoltudás nélkül max. szakmunkás lehetsz, vagy középfokú végzettséget igénylő, alsó beosztású munkád lehet. Minden komolyabb álláshoz kell tudni angolul, tetszik, nem tetszik.

2010. okt. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!