Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdőként hogy érdemes elkezde...

Kezdőként hogy érdemes elkezdeni nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Legalább egy középfokra fel kellene húznom az angol nyelvtudásom, de nem igazán tudom milyen módszerrel a leghatékonyabb elkezdeni.

Angolt sosem tanultam, középsuliba németes voltam végig, ezért semmi tanult angol tudámsom nincs csak amit így innen onnan magamra szedtem de az elég kevés. Némettel B1-B2 szint közt lehetek, de sajnos önmagába sehol sem értékelik így gyakorlatilag semmit nem ér angol nélkül.


Mi leghatásosabb módszer amivel kezdeni kéne?



2023. jan. 3. 23:23
 1/5 anonim válasza:
85%

Dohár Péter nyelvkönyvet szerezd be. Magyarul vannak a magyarázatok, ez a nyelvtani részhez nagyon jól jön. Meg is tudod rendelni, 2000 ft alatt van a könyv.


Szókincsbővítés. Olvass angolul pl hír oldalakat, CNN, BBC és ha van idegen szó szótárazd ki. Ha még kezdő vagy hiába mondom hogy olvass angolul regényt, nem élveznéd mivel minden 3.szót szótáraznod kellene.

Van külön erre is könyv.


Illetve nézz filmet, mesét, sorozatot angolul a kiejtés miatt. Kezd vmi könnyeddel.

Angol szinkron, magyar felirat, később angol szinkron angol felirat ( így láthatod hogyan épülnek fel a mondatok, de vigyázz filmekben sok a szleng) aztán mehet majd csak angol nyelven felirat nélkül.


Napi 2-3 órát tölts az angol tanulással. Szavakat viszont (saját tapasztalat szerint) egy nap ne tanulj 15-20-nál többet.

2023. jan. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hírek 3 tudássszinten megismételve hanganyaggal: [link]


Angol oktató, ingyenes YT csatornák: https://www.youtube.com/results?search_query=angol+kezd%C5%9..


Könyvek:

Dohár nagyon jó, én is abból tanultam.

Jó még a Grammar in Use is.


Szavakat sosem tanultam (C1-ig jutottam), kizárólag mondatokat tanultam, ANKI-val: [link]

2023. jan. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
83%

1-es vagyok

Grammar in Use-ra még egy szavazat, illetve ugyanettől a kiadótól a Vocabulary in Use, ha szavakat szeretnél tanulni. Ezek mind fent vannak pdf formában, ingyen letudod tölteni.

2023. jan. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt van, de ez már haladóbbaknak szól azért, teljesen kezdőként akár ijesztő is lehet:

[link]

Érdemes eszerint haladni, és az előző linkről csak azt csinálni, ami itt már következik:

[link]

Ott van hozzá munkafüzet is, hanganyag is, stb.


Dohár:

[link]

2023. jan. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Duolingo
ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!