Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik program nyelvet érdemes...

Melyik program nyelvet érdemes kezdőként elkezdeni tanulni ?

Figyelt kérdés
Igazából teljesen a nulláról kezdeném, de érdekel a programozás. Esetleg Python , java.. stb.?

2021. okt. 25. 22:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Attól függ milyen irányba akarsz menni. Ha még nem tudod és csak az alapokat próbálnád ki akkor a Python egy sok mindenre jó, egyszerű szintaxisú nyelv
2021. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából tényleg Nemtudom milyen irányba mennék… egyenlőre csak szeretném elkezdeni… hogy lássam tényleg érdekel-e és tudom-e csinálni :).
2021. okt. 25. 23:09
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Őszinte leszek veled. Tökmindegy. És ezt most komolyan mondom. Akármelyik nyelvet választod ugyanis, az lesz a lényeg, hogy magára a programozás logikájára ráálljon az agyad. Ehhez pedig unalmas "fekete képernyőn fehér betűk" programokat fogsz csinálni, miközben álmodozni fogsz arról, hogy amúgy milyen szép grafikájú programok vannak a világon... én meg csak ezt a sz_rt tudom csak megalkotni. De ez így teljesen rendben van és ne szegje a kedved! Ez azért van így, mert ez a "fekete képernyőn fehér szöveg" jellegű programok készítetőek el a legegyszerűbben, és nem fogja elvinni a figyelmedet az, hogy "ide ez a zöld szín talán nem is illik".


Specializálódni pedig ráérsz majd akkor, amikor már ismerni fogsz olyan fogalmakat, mint például:

- utasítás

- kifejezések és adattípusok

- vezérlési szerkezetek

- függvények, eljárások

- objektum-orientált programozás

stb.


Erre pedig bármely modern nyelv alkalmas.

2021. okt. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Ajánlom figyelmedbe a Ring programozási nyelvet, amelyet 5 éve kezdtek el fejleszteni, egyszerú a szintakszisa.

[link]

Egy fügvvény, mely eldönti, hogy egy szám prím-e.

func isPrime(num)

if (num % 2 = 0) and (num != 2) return 0 ok

for i = 2 to sqrt(num)

if (num % i = 0) return 0 ok

next

return 1

endfunc


see isPrime(9) + nl

2021. okt. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A pascal-t.
2021. okt. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , esetleg valami könyvet , ami hasznos lehet tudnátok ajánlani? :3
2021. okt. 26. 20:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy.


BME-VIK Mérnökinformatikus képzésen kb 10 nyelven kellett valamit alkotnom és csak a végére jöttem rá mi akarok lenni.


Szerintem ez nem úgy működik, hogy valaki eldönti, hogy "Android fejlesztő akarod lenni", így egyből elkezdi a Javát tolni, majd a Kotlint stb...


Inkább az a jó megközelítés, hogy mindenbe picit belekostolsz, ami érdekel és szép lassan kialakul, hogy mi is az amiben igazán el akarsz méllyedni.


Tehát tanuld most azt ami a legelérhetőbb számodra.


Mondjuk ez lehet python, mert az kezdő barát.

2021. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Ezt a kérdést másodpercenként 100x teszik fel a neten


Én biztosan a Google keresővel ismerkednék meg programozás előtt :)


Mivel semmi extra megkötést nem adtál meg ezért már legalább 10^64 választ lehet találni a kérdésedre.

2021. okt. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Python,JavaScript
2021. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

A Rosetta Code-n 845 programozási nyelv található, azok közü tudsz választani:

[link]

Különböző programok megvalósításai találhatók ott, azok alapján el tudod dönteni, melyiknek a szintakszisa tetszik neked.

2021. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!