Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvkönyvet használjak...

Milyen nyelvkönyvet használjak tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Régebben tanultam angolt, meg is értem egy részét, de szeretném az elejétől elkezdeni az alapoktól. Duolingo és egyéb tanuló appot használtam, de nem éreztem hogy fejlődtem volna.

Néztem könyveket, de annyi a felhozatal, hogy nem tudom melyiket lehetne érdemes megvenni.

A következő könyveken akadt meg a szemem:

PONS Nyelvtanfolyam kezdőknek - Angol

EASY Angol nyelvtanfolyam - Kezdő nyelvtanulóknak

Illetve nézegettem tankönyveket is amiket iskolába használnak, de azt nem tudom mennyire alkalmas otthoni használatra.

Természetesen ha tud valaki jobbat szívesen fogadom, viszont ha lehet olyan könyveket amit a könyvesboltba is meg lehet venni, és nem kell az antikvárokat körbejárnom a városba.


Köszönök szépen minden segítséget!



2023. jan. 8. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az általad írtakat csak futólag ismerem, azokat így nem tudom kellően értékelni.


Gimiben a Solutions tankönyvcsaládot használtuk, szerettem is, meg szerintem egyedül is rendben használható. A leckék logikusan vannak felépítve és nagyjából egy tanóra alatt át tudtuk venni a tankönyvi anyagot (ami alatt pl. egy 1A részt értek), amit a munkafüzet tovább gyakoroltatott, vagy épp plusz szószedetet adott.

Mindegyik téma kapott egy számot és mindegyik témán belül ugyanaz volt a felépítés: szókincs-hallásutáni (A), "real English" (B), reading (C), grammar (D), writing (E) és egy összegző teszt-féleséggel zárult.

Közel sem az olcsóbbak közé tartozik, sajnos, de szerintem megéri, ha valaki komolyan gondolja és tud is egyedül dolgozni vele. (véletlenül sem ellened szól, csak válaszírás közben utána néztem az áraknak és tényleg nem olcsó, illetve nem is mindenki tud egyedül tanulni. Ami rendben van, mert nem vagyunk egyformák.)

2023. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Én is nézegettem őket, szerintem az iskolában még én is tanultam belőlük, viszont úgy emlékszem hogy teljesen angol nyelvű, és nem emlékszem mennyire segít megtanulni magát a nyelvtant, hogy miért úgy épül fel a mondat. Azt rendesen, tanári magyarázat nélkül megtudja tanítani a könyv, vagy ahhoz még ezen felül is kéne tudásanyagot beszereznem?

Mert nem vagyok teljesen kezdő, de az alapoktól szeretném újrakezdeni, hogy az stabil legyen.

2023. jan. 8. 14:12
 3/16 anonim ***** válasza:
2023. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"teljesen angol nyelvű, és nem emlékszem mennyire segít megtanulni magát a nyelvtant, hogy miért úgy épül fel a mondat. Azt rendesen, tanári magyarázat nélkül megtudja tanítani a könyv...?"

Igen.

De ha kell, magyar nyelvű nyelvtani magyarázatokat is találsz pl. itt:

[link]

2023. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor megpróbálkozom ezzel a Solutions könyvekkel.
2023. jan. 8. 15:39
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, bele olvastam egybe online, még azért mindig félek hogy nem érteném meg hogy mi miért van. Olyan könyv nincs ahol magyar magyarázatok is vannak? Mert ez a Solutions olyan könyv amiből jól lehet tanítani, de szerintem tanár nélkül nem jól használható.
2023. jan. 8. 18:19
 7/16 anonim ***** válasza:
A csikoscsigás link magyar.
2023. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Par otlet: pdf-ben letolthetok, ugyhogy vasarlas elott bele tudsz nezni, hogy megfelelo-e neked. Mind kaphato ujonnan is.

Nemethne Hock Ildiko: Angol nyelvkonyv kezdoknek

Bati-Veges: Angol nyelvkonyv kezdoknek

Szalai Nora: 5 perc angol kezdoknek es ujrakezdoknek

2023. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szalai Nóra folyton nyomdahibás, nem bízom benne...
2023. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

énnekem a polcon van egy olyan, hogy színes kérdések és válaszok angol nyelvből b2

meg még, kis angol nyelvtan

meg még origos meg euroexamos nyelvvizsgafelkészítő-könyv

de biztos van még többféle is szal

2023. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!