Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga (B2 komplex) ad-e...

Stickynotes kérdése:

Nyelvvizsga (B2 komplex) ad-e felmentést gimnáziumi/középiskolai idegennyelvi tanulmányok alól?

Figyelt kérdés

Nem magam miatt kérdezem, egy ismerősöm olvasta valahol és megkért, hogy járjak utána, hogy valóban így van-e és ha igen, akkor melyik kormányrendeletre kell hivatkozni.


Elvileg ha egy fiatal pl 8.-ban leteszi a B1 komplex nyelvvizsgát, akkor abból a nyelvből nem kell megírnia az éves szintfelmérőket (sok jegyet ér elvileg, én ilyenről még nem is tudtam). Illetve gimnáziumban B2 komplex nyelvvizsgával felmentést kap az órai részvétel alól, automatikusan 5-öst kap év végén.


Én csak a fordított összefüggésről tudok, tehát hogy az emelt nyelvi érettségi ad középfokú nyelvvizsgának megfelelő igazolást. A kérdésben szereplő verzióról még nem hallottam, nem tudom merre kéne elkezdenem keresni.


Előre is köszönöm, ha valaki érdemleges infóval tud szolgálni!



2023. jan. 9. 13:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem inkább ismerősöd kérdezed, hogy amit olvasott, abban mire hivatkoztak? De amúgy nem nem ad felmentést az iskolai nyelvórák alól sem a középfokú, sem a felsőfokú, semmilyen nyelvvizsga.
2023. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha kérdezhetném, nem itt lennék, de köszönöm az építő jellegű hozzászólást.:) Szarabbul hangzik, hogy a főnökömnek kell kiderítsem, de ilyen az élet.
2023. jan. 9. 14:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy 20 éve volt ilyen lehetőség, de már nincs.
2023. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3.-nak: ettől féltem kicsit, már csak el kell magyarázzam úgy, hogy ne tűnjek lustának, amiért nem találtam meg egy nem létező rendeletet.:’)
2023. jan. 9. 14:03
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Az iskola szakmai programját kell megismerni és az tartalmazza a lehetőségeket.
2023. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, régen volt ilyen.


Te amúgy valami személyi asszisztens vagy?

2023. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Elsősorban nem, de ha épp úgy van, hogy én mozgok otthonosan a témában, akkor meg vagyok kérve. Ezzel nincs bajom, megvannak az előnyei a munkának, ami miatt megéri így is és általában sikerül is megoldani az ilyesmit, de ezzel a témával kapcsolatban már a sokadik falba ütköztem.:(
2023. jan. 9. 14:20
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy van olyan iskola, ahol ezt valamilyen módon figyelembe veszik, de biztos nem úgy, ahogy te mondod. Én nyelvvizsgával mentem középiskolába. Annyi volt az engedmény, hogy év elején, amikor csoportokba soroltak minket, akkor automatikusan a haladó csoportba került az, akinek volt nyelvvizsgája, és nem kellett szintfelmérőt írnunk. De nem volt túl magas szinten az adott nyelvből a társaság, szóval amúgy is kevés ember volt "haladónak" nevezhető. Ezután viszont pontosan ugyanúgy kellett órára járnunk, ugyanúgy osztályoztak minket, csak a haladó csoport nem ott kezdte a nyelvtanulást, hogy személyes névmások és kutya, cica, anya, apa...
2023. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

(nyolcas vagyok)

Az kimaradt, hogy ilyen csoportba sorolás természetesen csak egyszer, kilencedik elején volt, nem minden év elején.

2023. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába vagyok relatíve fiatal, már pont nem vagyok eléggé képben ezekkel. Én is azt tippelném, hogy ez valami iskola specifikus dolog lesz.


Nálunk gimiben pl utolsó évben nem kellett részt venni az órákon nyelvvizsgával (fizikailag ott kellett lenni, de pl írhattál hátul házit/telefonozhattál), ezért nem tartottam elképzelhetetlennek, hogy azóta ezt hivatalosan is beiktatták, viszont semmit nem találtam róla neten.

2023. jan. 9. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!