Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga (B2 komplex) ad-e...

Stickynotes kérdése:

Nyelvvizsga (B2 komplex) ad-e felmentést gimnáziumi/középiskolai idegennyelvi tanulmányok alól?

Figyelt kérdés

Nem magam miatt kérdezem, egy ismerősöm olvasta valahol és megkért, hogy járjak utána, hogy valóban így van-e és ha igen, akkor melyik kormányrendeletre kell hivatkozni.


Elvileg ha egy fiatal pl 8.-ban leteszi a B1 komplex nyelvvizsgát, akkor abból a nyelvből nem kell megírnia az éves szintfelmérőket (sok jegyet ér elvileg, én ilyenről még nem is tudtam). Illetve gimnáziumban B2 komplex nyelvvizsgával felmentést kap az órai részvétel alól, automatikusan 5-öst kap év végén.


Én csak a fordított összefüggésről tudok, tehát hogy az emelt nyelvi érettségi ad középfokú nyelvvizsgának megfelelő igazolást. A kérdésben szereplő verzióról még nem hallottam, nem tudom merre kéne elkezdenem keresni.


Előre is köszönöm, ha valaki érdemleges infóval tud szolgálni!



2023. jan. 9. 13:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%
Tudtommal hivatalosan az iskolákat nem érdekelheti nagyon a nyelvvizsga. Maximum az ilyen csoportba sorolásoknál, mint amit írtam. De osztályozni akkor is kell a gyereket, hiszen ameddig nem érettségizik le adott tárgyból, addig elvileg ugyanúgy köteles órára járni és dolgozatokat írni stb., mint a többiek. Az érettséginél van az, hogy ha valaki előrehozott érettségit ír mondjuk 11.-ben, akkor 12.-ben nem kötelező neki órára járnia, hiszen abból a nyelvből ő tulajdonképpen befejezte a középiskolai tanulmányait. De a nyelvvizsga nem ilyen, ahhoz nincs sok közük az iskoláknak.
2023. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
0%
Nálunk van ilyen, hogy a B2 nyelvvizsga kiváltja az angol érettségit és 12.ben nem kell bejárni órára
2023. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
#11, ez szép okfejtés,ezzel együtt is ezelőtt 20 évvel nem kellett órára járni, és érettségizni sem kellett a nyelvvizsga birtokában.
2023. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
#13 Én semmit nem írtam arról, hogy mi volt 20 éve. Most nem váltja ki a nyelvvizsga az érettségit, és hivatalosan az órára járást/számonkérést sem. Nem tudom, hogy egy iskola dönthet-e máshogy a gyakorlatban, de hivatalosan biztosan nem.
2023. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve gimnáziumban B2 komplex nyelvvizsgával felmentést kap az órai részvétel alól, automatikusan 5-öst kap év végén."


Nálunk még C1-el sem volt ez megoldható, pedig többeknek C1-es nyelvvizsgájuk is volt már 11., 12. osztály fele. Amúgy meg alapból ha belegondolunk, logikátlan is lenne ha kapna felmentést az órára járás alól, mert ugye hiába van nyelvvizsgád, érettségizni akkor is kell. Ha pedig még érettségizned kell a tantárgyból, akkor nyilván nem fogják azt mondani, hogy nem kell bejárnod az órára. Egyedül az előrehozott érettségi az, ami mentesít az órára járás alól. Hivatalosan szerintem sincs ilyesmi, max. az adott iskola dönthet így, de szerintem akkor is logikátlan lenne, mert ha kell érettségizned egy adott tantárgyból, akkor még is miért mentenének fel az órára járás alól. Az ismerősöd menjen el előrehozott érettségire, szerintem az az egyetlen opció.

2023. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm, akire ez vonatkozna, most nyolcadikos, szóval érettségizni ha akarna se mehetne sajna.

Már nem nagyon nem kell engem győzködni, mostanra elég egyértelmű, hogy nem csak én nem találtam erről semmi hivatalosat, hanem tényleg nincs kiskapu.

Köszi az eddigi válaszokat!

2023. jan. 10. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!