Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A koreai nyelv mennyire nehéz?

A koreai nyelv mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem kell egy csomó karaktert megtanulni, mint kínaiban, japánban, és ragozó nyelv, mint a magyar.

2023. jan. 10. 17:59
 1/3 anonim válasza:
0%
Én nem olyan rég megpróbáltam duolingo alkalmazásal de már az ábécénél feladtam. De meglehet próbálni
2023. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon egyszerű nyelv, abból a szempontból, hogy hasonlít a magyarhoz.


Jó a nyelvtan, olyasmi mint a magyar, kicsit nehéznek tűnhet pár helyen, de egészen könnyen hozzá lehet szokni, a kiejtés okozhat kis gondot, de ha hallgatod a nyelvet és próbálsz beszélni te is, akkor javulhat a kiejtésed (próbáld meg felvenni ahogy kimondasz szavakat/mondatokat, hallgasd vissza és az sokat fog segíteni a beszédben)

A hangult nagyon könnyű megtanulni, nagyjából 1 órát vesz igénybe, de nyilván gyakorolni kell napokon át ahhoz, hogy meg is jegyezze őket az ember hosszútávon.

2023. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A hangult, az írásrendszerüket, valóban nagyon könnyű megtanulni, nem is vesz sok időt igénybe, de kellően be kell gyakorolni, hogy biztosan és stabilan megmaradjon. Ehhez rengeteg alkalmazást le lehet tölteni ingyenesen, illetve sok kép, könyv segít még benne. Utóbbiból is egyre többet el lehet érni ingyen.


A nyelvtan helyenként tud nehezebb lenni, de kellő tanulással és gyakorlással bele lehet rázódni, hozzá lehet szokni. Tanulósabb, meg figyelni kell az utolsó betű milyenségére és a szerint toldalékolni, de még így is átlátható és logikusan felépített.


Van egy "Lingory" nevű app, zanzásítva, de jól felépítetten tanít, ha gondolod nézz rá, az ottaniak alapján szerintem jól lehet mérlegelni.

2023. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!