Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha két idegennyelvet is...

Ha két idegennyelvet is tudsz, mennyire nehéz váltani egyikből a másikba? Mennyi időbe telik, hogy ne a másik nyelven jussanak eszedbe egyes szavak?

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben megszokás/gyakorlás kérdése. Amikor egyszerre használtam az angolt és a németet, nem okozott problémát a váltás egyáltalán. Most 10 éve élek Németországban, és annyira megszoktam a nyelvet, hogy bizony tovább tart angolul megfogalmazni valamit, ha szükség van rá, mert tényleg minden németül jut eszembe (pedig régebben az angol volt az erősebb nyelvem). Feltételezem, hogy ha újra elkezdeném napi szinten használni mindkét nyelvet (szóban is, nemcsak írásban), visszajönne ez a rugalmasság.
2023. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%

Ez attól függ, mennyire tudatosan figyelsz oda, és mennyire van rutinod.

Egy időben elkezdtem angol alapon németül tanulni, direkt a magyar kihagyásával, például ugyanazt a könyvet párhuzamosan egyszerre mindkét nyelven olvastam, és ha valamit nem értettem németül akkor csak az angol alapján próbáltam értelmezni. Az egyik kedvenc könyvem egy japán nyelvkönyv volt, szintén angolul. Na jó, az is benne van, hogy az angol már akkor folyékonyan ment.

2023. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!