Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri nyelvi előkészítős...

Megéri nyelvi előkészítős tagozatra menni?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos és sokat gondolkoztam azon, hogy nyelvi előkészítős tagozatra menjek e. Szerintetek megéri? Nem időpocsékolás?

2023. jan. 15. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jó a nyelvérzéked, akkor egyértelműen érdemes.
2023. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Egyáltalán nem. Ha érdekel a téma, akkor menj. Legalább jól megtanulod a nyelvet, és lesz egy plusz éved, amit a nyelvtanulásba fektethetsz, illetve egy évvel tovább gondolkodhatsz rajta, hogy gimi után mihez kezdj. Ráadásul mivel a nyelvi előkészítők általában gimnáziumokban vannak, nem szakiskolákban, így ha később rájössz, hogy mondjuk egyetemen nem nyelvekkel akarsz foglalkozni, a gimis fakultáció során kiválaszthatod azokat a tantárgyakat, amik érdekelnek, és utána foglalkozhatsz azokkal, de addigra már valószínű, hogy nyelvi tagozatosként lesz nyelvismereted és nyelvvizsgád is, ami előny lehet a többiekkel szemben.

Tudom, manapság mindent megtesz a hatalom azért, hogy a fiatalok ne tanuljanak nyelveket, ne kelljen nyelvvizsga, ne lehessen külföldön tanulni, nehogy autonóm embereket neveljünk, akik idegen nyelveken is tudnak tájékozódni, mégis azt gondolom, hogy a nyelv soha nem időpocsékolás. Azt szokták mondani, hogy ahány nyelven beszélsz, annyi világot ismersz. Úgyhogy hajrá.

2023. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvis vagyok (jelenleg tizenegyedikes), és már bánom. Nekünk angolból volt az előkészítő év, amiből nár alapból is a felsőfok határait súroltuk. Ha olyan nyelvet kezdenél tanulni amit nem beszélsz most akkor ignoráld, amit mondok :D A vezetőség is belátta, hogy ennek így semmi értelme, azt hiszem tavaly már nem is indítottak előkészítős osztályt. Mivel évvesztes is vagyok, folyamatosan magyaráznom kell, hogy ja amúgy nem buktam meg semmi csak 2 évvel le vagyok maradva, hurrá :D Igazából a nyelv tudásomhoz semmit nem tett hozzá, mert maga a képzés is úgy van felépítve, kéttannyelvű osztály lévén, hogy 13. végén felsőfokú nyelvtudásom legyen. Szóval az előkészítő nélkül is meglett volna. Igazából annyi előnye volt csak, hogy 4-5 óráim voltak egész évben, azok is lazák (kivétel a matek), szóval rengeteget ökörködtem, barátkoztam, eljártam tanítási időben szervezett programokra, mert tudtam hogy úgyse maradok le semmiről, akkor éreztem magam úgy igazán kamasznak. Szóval ha szeretnél egy évet lazulni akkor menj, de tudást ne várj tőle. Mint mondtam, ha olyan nyelvet kezdenél tanulni amit amúgy nem beszélsz, az másik téma.
2023. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként teljesen új nyelvet tanulnék, franciát vagy spanyolt. Az iskola ahová menni szeretnék azt hiszem négy tagozatot indít, amiből három nyelvi előkészítős és egy "sima". Legszívesebben a sima osztályba mennék, viszont oda nagyon nehéz bejutni és a válaszaitok alapján egészen bejön a Nyek. Egyébként ha ti franciát tanultatok akkor milyen nyelv? Nagyon nehéz? Jobb lenne spanyolul tanulnom?
2023. jan. 15. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem olyanra megéri elmenni, mert amúgy a második idegennyelvet nem igazán tudnád komolyabb szintre fejleszteni, max rengeteg önszorgalommal. Nekünk heti 2 tanórában van a spanyol, és mondta a tanárnő, hogy ő megteszi a tőle telhetőt, de ennyivel, 2 év alatt (mikor még úgy volt hogy 11-12-ben már nem lesz) nem igazán lehet mihez kezdeni. Nem tudom gimnáziumokban milyen óraszámban és hány évet van a második idegennyelv, de szerintem ott sem sokkal jobb a helyzet.
2023. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is nyekes voltam, angol felsőfokkal és olasz középfokkal végeztem. Kéttannyelvűn gondolkoztál esetleg?
2023. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyi előnyöd lehet belőle pl náluk úgy volt, hogy a nyelvisek csináltak előrehozott nyelvi érettségit meg info érettségit és a végén csak 3 tárgyból kellet érettségizni nekik.


Amúgy én sem ajánlom.

2023. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok függ az iskolától,hogy mekkora az óraszám , de mégtöbb a tanároktól. Nálunk 13 óra volt első évben,utána heti 4, de így is sokaknak 4. Évben lett meg a nyelvvizsga elég szenvedősen német tagozaton (volt aki külön tanárhoz is járt)...Én mindenkeppen olyan iskolába mennék, ahol tudod választani mondjuk a spanyolt akár 2. nyelvnek.A nyelvtant, ha a jó a tanár, siman megtanulod így is, a többi rajtad áll utána:D
2023. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!