Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Készülés nyelvvizsgára?

Készülés nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, egyedül készülök a C1-es angol nyelvvizsgára (ECL, írásbeli).

Jövőhéten lenne az említett vizsga.

Az elkövetkezendő pár napban szeretném még jobban elmélyíteni és megerősíteni a tudásomat, ehhez kérnék segítséget és tippet:).

Milyen filmeket ajánlanátok? Milyen cikkeket olvassak? Mire fektessek nagyobb hangsúlyt?


(A tanárom nem segít, magántanárra pedig sajnos nincs pénzem.)


A tippeket, építő jellegű kritikákat szívesen fogadom. Köszönöm!



2023. jan. 23. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Régen felsőfokú nyelvvizsgán szerettek brit politika szerű dolgokról is kérdezni, tehát mondjuk tudjad, hogy ki a brit miniszterelnök, miket csinált, talán Boris Jonsonról is kérdezni fognak, talán a királynő haláláról is. Ukrán háborúról... Szóval ilyen témákkal legyél tisztába. BBC, Sun, The Guardian ajánlom olvasásra, sokat segít (nekem a Guardian a kedvencem).


Egy dologra nagyon figyeljél, mindig britt szavakat használj, tehát nem color hanem colour, pavement-et használd és nem a sidewalk-ot.... Nem használd a wanna és gonna szavakat, mert az nagyon amerikai. Ezek aprócska dolgoknak tűnnek, de sokat számítanak.


Filmek/sorozatok amiket ajánlok:

- Hell's Kitchen - Gordon Ramsay - kajás szavak

- Suits - jogi szavak

- Chicago Med - orvosi szavak


Sok sikert a felkészüléshez, remélem sikerülni fog.

2023. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagy segítség!:)
2023. jan. 23. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Egy dologra nagyon figyeljél, mindig britt szavakat használj, tehát nem color hanem colour, pavement-et használd és nem a sidewalk-ot...."

Ez hülyeség. Bármelyik jó - ha olyasmit nem ír, hogy "britt"...


"Nem használd"

Te tényleg töröd a magyart?


"a wanna és gonna szavakat, mert az nagyon amerikai"

Nem amerikai, hanem olyan stílusú, amilyen stílus nem illik egy vizsgához.

2023. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Én novemberben voltam C1-es angol ECL nyelvvizsgán. Igazából nem tudom van-e tapasztalatod az ECL-el, de egyáltalán nem volt nehéz az írásbeli. Én azt ajánlom, hogy a fogalmazás írásához nézd át a különböző kifejezéseket, szóval tudod, a tipikus furthermoretól kezdve mindent nézz át. Ha az internetre beírod, hogy Essay espressions c1, akkor azért van rá találat, érdemes nézelődni, hogy ne csak az alap kifejezések jussanak az eszedbe.
2023. jan. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok.


Mármint *expressions :D

2023. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!