Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudom hogy hasonló a két...

Tudom hogy hasonló a két nyelv de melyik nyelvtana a könnyebb, az olasznak vagy a spanyolnak? Ha jó nyelvérzékkel rendelkezem kb mennyi idő amíg eljutok egy középfokra? ( akár munka mellett) Turizmus-vendéglátás szakhoz kell szakmai nyelvvizsga

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam azon is, hogy átmennék másik szakra, de az lehet gyávaságra vall, de ott elég az 1 nyelvvizsga is amivel már rendelkezem ( kereskedelem-marketingre gondoltam).

Elgondolkodtam az eszperantón is, abból felsőfok kellene, mert azt állítólag nagyon könnyű megtanulni de nem tudom mi lenne a célszerű. Bár tudom ezzel a nyelvvel semmit se érnék a munkapiacon.


Ötletek?



2023. jan. 31. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

az olaszhoz nem a spanyol áll a legközelebb, ez egy marha nagy tévedés!

hanem a román nyelv.

én románul tanultam kiskoromban, és utána másfél év alatt eljutottam olasz középfokra.

2023. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon hasonló nehézségű a spanyol és az olasz. Valami az egyikben könnyebb, a másikban bonyolultabb; valami meg fordítva.
2023. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Melyiket lenne hasznosabb tanulni, vagy ti miket vennétek figyelembe a választásnál?
2023. jan. 31. 16:11
 4/5 anonim ***** válasza:
11%

az olasz az újlatin nyelvek keleti csoportjába tartozik, mint a román is.

a románhoz áll a legközelebb kiejtésben és

grammatikában is, nem a nyugati ágba tartozó spanyollal.

ez tény!

ezért sosem értem, mikor jönnek az olasz-spanyol szenvelgések! egyáltalán nem ua. a 2 nyelv, nincs köztük olyan fokú hasonlóság, amit ti feltételeztek.

2023. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Senki sem mondta, hogy annyira hasonlítanak egymásra, mint két tojás. A nehézségük volt a kérdés, az meg igenis hasonló.
2023. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!