Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia, olasz vagy német?...

Francia, olasz vagy német? Melyik a legjobb? Miért?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem be a 16. életévem és gimis vagyok, ahol kettő nyelvet kell tanulni. Nekem az első az angol, de nem tudom, hogy másodiknak mit kéne tanuljak, melyik éri meg a legjobban?

A suliban, ahova járok francia, olasz és német nyelvet lehet tanulni. (+angol)

Úgy gondolom, hogy a legtöbb hasznot a német nyelvből nyernék, de a német elég nehéz nyelv is. (A nyelvérzékem elég jó.) Gondolkodtam az olaszon is, mert az talán könnyebb, mint a német és a francia, viszont sok hasznát nem veszem (,ahogy a franciának sem).

Egyiket sem tanultam még, nincsenek tapasztalataim, ezért is kérek segítséget.


Ti melyiket ajánlanátok és miért?

Vagy esetlen melyiket nem és miért?


KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!



2023. febr. 1. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem jól gondolkoztál, a németnek veszed legtöbb hasznát Európában és itthon. Ha jó nyelvérzéked van, nem fog problémát jelenteni.
2023. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Hát ha Magyarországon maradsz akkor német, az angol mellett a legfontosabb, sőt a környezetünkben 3 németül beszélő ország is van. Olasz talán a leghaszontalanabb ha nincs konkrét olasz célod, francia meg inkább nemzetközi vizeken (ENSZ, EU,) használt munkanyelv. A német nem olyan nehéz, mint aminek beállítják, szerintem könnyebb mint a francia. Én a németet választanám vagy a franciát a céljaidtól függően. Az olaszt semmiképp.
2023. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

A német a lehető legjobb választás itt Európában.

Én is angolt tanultam előbb, utána németet. Nekem a német nyelvtan sokkal átláthatóbb, egyszerűbb.

2023. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 1. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

francia a nyerő, mert égen-földön keresik itthon a jó franciásokat, ergo többet is fizetnek érte, míg németesből lényegesen több van.

a franciát az angolhoz hasonlóan mind az 5 földrészen beszélik, frankofónia több mint fél száz országot egyesít, és európában is rengeteg lehetőséged van vele.

plusz van a francia nyelvnek egy olyan faktora, amivel a német nem rendelkezik, h. ezt a nyelvet az emberek többsége szépnek érzékeli, és mindig körülveszi a jó franciásokat egy különleges aura, abból fakadóan, h. mások irigylik vagy csodálják, h. jól beszélik ezt a nyelvet.

2023. febr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Az a hasznosabb amelyik nyelvterületen akarsz később lenni/dolgozni.


A némettel sem mész sokra európai vagy akár világviszonylatban. Itthon azért tűnik fontosnak a német mert Németország összeszerelő üzeme vagyunk ugyanakkor sokan járnak ki dolgozni. Egyébként ugyanúgy haszontalan...



Mindkettő nagyon hasznos vagy hasztalan tud lenni. Érdekes én olaszul tanultam is a mai napig használom mert nem idöpocsékolásként tanultam. Jah és hozzáteszem, hogy itthon is keresik azokat akik jól beszélnek olaszul. Legutóbbi hirdetésnél nettó 500-600 ezret fizettek volna csak valaki menjen.

2023. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Milyen suli az, ahol csak 16 éves kor után indul a 2. idegen nyelv?
2023. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 most akkor én kérdezek vagy te?
2023. febr. 4. 14:36
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Én.
2023. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanis a válasz attól is függ, hogy hány éved van rá, hogy az iskolában tanuld. Szóval?
2023. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!