Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németben hogy tudom eldönteni,...

Németben hogy tudom eldönteni, hogy tárgyas / részes / birtokos névelő kell?

Figyelt kérdés

der die das die

den die das die

dem der dem den

des der des der

~~~~~~~~~~~~~~

Amint látható a táblázatot tudom, csak azt nem, hogy mikor kell ezeket alkalmazni.... most erre fogunk jegyet kapni, és ha így haladok még a 3as szintet se tudom megütni, és az már akkora szégyen lenne, h eltemetném magam...


2010. okt. 4. 19:36
 1/3 anonim válasza:
nem tudom ezen mit nem lehet érteni.konkrétan mi a feladat? úgy egyszerűbb lenne elmagyarázni:)egyébként ha magyarra fordítod akkor el tudod dönteni
2010. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tudod a főnév nemét, akkor el tudod dönteni.

Magyarul pl. az, hogy az asztal, az alanyeset (der Tisch)

az asztalt tárgyeset (den Tisch), az asztalnak részeseset (dem Tisch), az asztalnak a... ez németben birtokos eset (des Tisches). Ennyire egyszerű. Ha ez nehézséget okoz, akkor nem tudom mi lesz velet a melléknévragozásnál, pedig az sem olyan bonyolult.

2010. okt. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

19:44 és 20:48! Azért az nem olyan egyszerű. Vannak akiknek sokkal hamarabb megragad, és vannak akiknek órákat, vagy heteket kell vele szenvedni.. Én amikor tanultam, a legkönnyebben pl a passivot, és a melléknévragoztást értettem meg. Ami pedig köztudottan nehéz. És volt olyan, ami meg egyszerű volt és annyira túlbonyolítottam, hogy nem igazán értettem. Persze a saját hibámból.:D

És kedves kérdező! Megérteni csak akkor fogod, ha sokat gyakorlod. Az, hogy mikor kell tárgy/részes/birtokos sok mindentől függ. Többek között vannak olyan igék/melléknevek, amiknek ez külön vonzata. És az elöljárószók is... Elöljárószók esetén pedig ugye vannak, amik csak tárggyal, csak részessel, és mindkettővel is állhatnak. Ami csak tárgy, ill. csak részes, azt jó megtanulni.:D Ami mind a kettővel állhat, abból pedig a hová kérdésre mindig tárgy eset, a hol kérdésre pedig mindig részes eset. (HOVÁ AKKasszuk a HOL-DAT):D

A birtokos esetet pedig legtöbbször akkor használjuk, ha valamilyen birtokos szerkezetet akarunk kifejezni vele... pl az anyám könyve... Vannak olyan igék/melléknevek, -de nem sűrűn használatosak- amiknek a birtokos eset a vonzatuk... ezek egyébként szintén leseggelős megtanulósak. :D

Na azt hiszem én most be is fejeztem a kisregényt, ha kérdésed van még, akkor válaszolok.:D

2010. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!