Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Legálisan, ha németórákat...

Legálisan, ha németórákat szeretnék adni pénzért, ahhoz milyen végzettség kell?

Figyelt kérdés

mert látom, hogy vannak, akik nem németnyelv-tanárok, mégis adnak órákat.

elég jól tudok magyarázni, korábban ismerősöket készítettem fel pótvizsgára és nyelvvizsgára, sikeresen.


amúgy egyetemi diplomám van, de nem német szakra jártam.


2023. febr. 18. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozónak kell lenned, tudj adni számlát. A magánóráknál nem a végzettség a fontos.
2023. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz semmilyen végzettség.
2023. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, ahhoz, hogy magántanárként németórákat adj, nincsen szükség szakirányú végzettségre.


Érdemes lehet egy könyvelőt felkeresni, hogy számodra mi lenne a legmegfelelőbb adózási forma, de a végzettség miatt tényleg nem kell aggódnod.

2023. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

de ha egy potenciális magántanítvány azt mondja, milyen alapon adok órákat, ha nem némettanár vok, annak mit mondjak?

ill. kérhetek-e annyit egy óráért, mint egy némettanár?


bennem vannak etikai aggályok, ez is egy szakma.

csak az élet meg nehéz, a pénz kell.

2023. febr. 18. 23:23
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha hirdeted magad egy oldalon akkor kiírod oda, hogy neked nincsen német tanári diplomád, de van gépészmérnök diplomád, C1-es telc nyelvvizsgád, dolgoztál 5 évet Németországba, számos diákot készítettél fel sikeres német nyelvvizsgára, 7000 Ft 60 perc (mintaként írtam le, nyilván szépen megfogalmazod). Ha szépen le van írva a hirdetésbe akkor nem lesz belőle gond, mert előre jelezted.


Egyetemista vagyok, BSc-s korom óta korrepetálok matekot és kémiát, már MSc-s vagyok, nincsen tanári diplomám és sose volt ebből baj. Az a lényeg, hogy érthetően magyaráz el az anyagot.

2023. febr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

az teljesen más, mert te a saját szakodhoz kapcsolódó tárgyakat tanítasz, pontosabban korrepetálsz.

a magántanítás nem korrepetálás elsősorban, hanem oktatás.

2023. febr. 19. 00:13
 7/11 A kérdező kommentje:

másrészt ha ilyen deklaráltan leírom egy hirdetésbe, esélyes, h. senki nem jelentkezik rá.

nem akarom eltitkolni, h. nem vok némettanár, de így beleírva egy hirdetésben kontraproduktív is lehet.

2023. febr. 19. 00:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát én is szívesebben keresek olyan ember, akinek ehhez tényleg tanári végzettsége van, ha már tanári állást vállal. Szerintem nem elég az, hogy jól tudsz valamit, át is kell tudni adni. Pedagógiat se viccből tanulnak az egyetemen.

De ezzel nem tudsz mit csinálni, ha megkérdezik. Kamuzni ne kamuzz, de ha jön magántanitvamy, akkor tegyél bele 100%-ot

2023. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8

ahogy mondtam, eddig már voltak magántanítványaim, és felkészítettem őket nyelvvizsgára, pótvizsgára.

de ők ismerősök voltak, ingyen tanítottam.

2023. febr. 19. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért az írásképedre ügyelj, ha nyelvet szeretnél tanítani. Például a mondatot nagybetűvel kezdd, tartózkodj a "vok", "h." stb. rövidítésektől.
2023. febr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!