Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga így lehetséges lenne?

Nyelvvizsga így lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

Alapszinten tanultam angolul suliban, de nem használtam sose, nem kellett. Arra jó volt, hogy külföldön nagyjából megértettem magam.

Munkahelyen új pozícióba kerültem (2 éve) és bár nem volt elvárás, végül eléggé kellett az angol. Eleinte sokat leveleztem a kinti kollégákkal, később beszélni is kellett. Azóta úgy érzem, ha nem is teljesen folyékonyan, de jó magabiztossággal megy már. Írásban teljesen ok.

Ami hiány lehet az a nyelvtani része, mert ezzel semmit nem foglalkoztam. Néha utánanéztem annak, hogy nyelvtanilag helyes e amit írok, de ennyi. Ez talán lehet buktató.

Filmeket, sorozatokat mindig is külföldiül néztem, főleg az angol sorozatokat kedvelem, emiatt szerintem egész jó brit akcentusom is van.


Arra gondoltam, ezzel a tudással bepróbálok egy B2-t. Szerintetek menne? Vagy elhasalnék a nyelvtani részén?



2023. febr. 20. 19:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, ezzel sikerülhet
Felejtsd el, ez még kevés
6 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, még egy dolog, és ezzel senkit nem megbántva, de rengeteg kollégámnak van középfokú nyelvvizsgája és csapnivaló a tudásuk. Sokszor úgy beszélnek mintha egy alt iskolai tankkönyvből idéznének, de némelyikük nem is mer megszólalni sem. Hozzájuk képest szerintem elég jó az angolom, de ettől függetlenül lehet, hogy kevés a vizsgához.
2023. febr. 20. 19:27
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Simán menne. Nézz azért rá néhány feladatsorra, csináld végig, hogy ismerkedj a feladattípusokkal, de ennyi. No para. :)
2023. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

De csak úgy, hobbiból fölösleges pénzkidobás. Csak akkor szánj rá pénzt, ha valamiért fontos, és akkor nézz utána annak is, hogy milyen típusút várnak el. Ha nincs kimondott cél vele, arra ne adj, ha azt állítja magáról egy magyarországi nyelvvizsga, hogy "nemzetközileg elfogadott", mert az csak szöveg. Az a kérdés, hogy konkrétan az a cég vagy egyetem mit vár el, ami neked a cél - és hogy mikori nyelvvizsgát vár el (szóval ha egyelőre nem kötelez rá senki, hogy letedd, akkor fölösleges amiatt is, hogy mire majd esetleg tényleg kéne, elavul).

B2 szintűek mellett tölts ki C1-es feladatsorokat is, hogy lásd, az mennyire megy, hátha eleve érdemesebb lesz majd a felsőfoknak nekifutni, ha majd valamiért tényleg kell a papír a nyelvtudásodról.

2023. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyelvtant akarod gyakorolni, itt van pl. ez (megoldókulccsal a végében):

[link]

Intermediate a neve, de gyakorlatilag C1-re is az kell, ami ebben van, csak magabiztosabban, pontosabban, mint B2-re.

2023. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!