Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi volt a legnehezebb idegen...

Mi volt a legnehezebb idegen nyelv amit valaha tanultatok/találkoztatok?

Figyelt kérdés

2023. febr. 24. 21:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Én már többel is, pár éve megnéztem egy Anime sorozatot, a japán földöntúlinak hangzott nekem, az írásjelek mintha leírták volna képként a szó jelentését, és a kiejtés is nehéz. Tavaly nyáron a barátom mutatott egy névszóragozási táblázatot a szlovák nyelvből, olyat se láttam még, az élő és az élettelen abban a nyelvben durva, a három nyelvtani nem is. És vegül tegnap néztem egy Izlandi videót, ott meg a kiejtés, és az ékezet a sok.
2023. febr. 24. 21:58
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Nekem semmi, az angolon s németen kivül nem tudok. De te is minek tanulsz ennyi nyelvet? Mi baj van veled, hogy nem akarsz magyarrul tudní?
2023. febr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyből a skót gael (Gàidhlig) jutott eszembe. De csak magamtól tanulgattam, főleg internetes anyagokból és semmi komoly szándékom nem volt vele, úgyhogy élesben sose használtam.

Illetve biztos van nehezebb nyelv is, de én csak angolul, németül, spanyolul tudok és a gael ezekhez képest nekem nagyságrendekkel nehezebbnek tűnt.

2023. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

Igeen, tényleg izlandival én is találkoztam már. Valóban nem túl egyszerű, de nekem tervben van annak is a megtanulása, ha egyszer lesz rá elég időm.

2023. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre válaszolva elmondanám, hogy egyetértek veled. Az izlandi tényleg nehéz, használnak olyan betűket is, amelyeket mi nem. Aztán ott van A Szlovák, ott például a VEĽKÝ szónak 7 alakja van. DURVA
2023. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, hogy miért pont a szlovákot hozzátok fel, az orosz nehezebb nála.

Az izlandi és a skót/ír gael elgondolkoztatott, de én azt olvastan még régen, hogy a világ legnehezebb nyelvei az eszkimó és a navajo indián nyelvek. Az egyik legnehezebb a magyar is, persze külföldiek számára.


Ha az a kérdés, hogy személyesen melyik nyelvvel találkoztam, ami nekem a legnehezebb volt, akkor az a finn. Persze sokat segítettek a magyarhoz hoasonlóságok, ragozás, hangrendegyeztetés, szórend stb., de akkor is egy teljesen új rendszer amihez sehonnan semmi alapom nem volt előtte.

2023. febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Orosz tetszik a legjobban, az is világnyelv
2023. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy miért pont a szlovákot hozzátok fel, az orosz nehezebb nála."

Mert az volt a kérdés, hogy a legnehezebb olyan nyelv amit tanultam/amivel találkoztam. Az orosszal nincs személyes tapasztalatom, az említett nyelvekkel viszont van, ezért azokat írtam.

2023. márc. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!