Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Didn't have és hadn't között?


Pl.: I hadn't got a sister.

I didn't have a sister?


Mindenképp múlt idő.

Olyan nincs is hogy "hadn't"? Ha van akkoe mikor használjuk?



2023. márc. 1. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
a hadn't olyankor használjuk, ha pl egy hete még nem volt, de most van.
2023. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem keversz valamit :)
2023. márc. 1. 21:24
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

A have got ill. haven't got nem működik múlt időben birtoklás kifejezésére, így ez csak I didn't have a sister alakban mondható.

Önmagában a haven't ill. a hadn't a don't have ill. a didn't have helyett ma már szintén nem működik, ma már nem mondanak olyat, hogy I haven't/hadn't a sister.


A have és a had amúgy a perfect igeidők segédigéi, ezek tagadó alakjai a haven't ill. a hadn't, pl. I haven't met her, She hadn't seen it.

2023. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Hadn't have - soha nem birtokoltál valamit egy adott időpontban,

Didn't have - a kérdezés időpontjában nem volt nálad valami...

2023. márc. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Didn't have - a kérdezés időpontjában nem volt nálad valami..."

Vagy nem volt valamid. És lehet, hogy nem kérdezés, hanem mondás időpontjában.


"ma már nem mondanak olyat, hogy I haven't/hadn't a sister"

Mondani mondanak azért, de annyira már nem gyakran, hogy benne legyen a tankönyvekben.

2023. márc. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

You haven't time for chatting with the porter:

[link]

2023. márc. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

I didn't have x / I hadn't got x

= nem volt nekem. Mind a kettõ szabályos és helyes.

Tájszólási különbség, de ugyanazt jelentik.


Amivel a korábbi válaszoló összekeverheti, az:

I hadn't had x.

Befejezett múltban, de ez egy fokkal összetettebb. Leginkább valami múltbeli eseményhez képesti múltról szól, egy múlt idejû történetben. Pld mielõtt tavaly vettem egy autót, korábban még nem volt autóm.

2023. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor az is jó ha azt mondom hogy: I hadn't got a headache, meg az is, ha azt mondom I didn't have a headache?


Angol tanárom dobott egy hátast amikor az elsőt mondtam. Most nem tudom akkor mi van :))

2023. márc. 2. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"Most nem tudom akkor mi van :))"

Hja, olvasni, azt, barátom, azt ajánlatos. Felfogni! Ebben áll a kis titok. Is, meg a nagy is. #3 megírta, hogy nem használják erre a hadn't got-ot.

2023. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Az I hadn't got a headache nagyon régies, ma már csak akkor használják, ha kifejezetten archaizáló hatás kiváltása vele a cél. Kb olyan, mintha magyarul azt mondanád, A fejem nem fájt vala. Vagy: Joli néni, egyék valamit! Vagy: Joli néni megevé az almát majd álomra hajtá fejét.

Na, ennyire hat régiesnek a hadn't got (meg nyilván a had got is), de hangsúlyozom: csak akkor, ha birtoklást fejez ki.

2023. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!