Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A netflixen meglehet angolul...

A netflixen meglehet angolul tanulni?

Figyelt kérdés

Ha van màr egy alapfokú szintem?

Melyik a jobb

angol szinkron+magyarfelirat vagy

angol szinkron+angol felirat?



2023. márc. 16. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nincs tapasztalatom, de én részben japán hangos, angol feliratos animén tanultam meg angolul. Úgyis csak a feliratot olvasod, szóval az legyen angol. A magyar nyelv, angol szöveg is egy opció, ha odafigyelve nézed a filmeket.

Hogy mennyire tesz hozzá, hogy szól a háttérben az angol szöveg, azt nehéz megítélni. Ha engem kérdezel, akkor segít, de külön kell kondícionálnod magad arra, hogy felirat nélkül is nézzél újra olyan tartalmat, amit már lehetőleg ismersz (!).


Kezdd el ott, ahol kényelmes; ne adj magadnak olyan ultimátumot, hogy most akkor csak angolul, csak angol felirattal, akkor is, ha nem érted! Napi 1-2 órával számolva évekig fog tartani, szóval minél hamarabb bele kell kezdeni.

2023. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2023. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most elsőnek tettem fel igen èsz
2023. márc. 16. 10:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Részben meg lehet! Tehát azt írod megvannak az alapjaid. Erre nagyon szó szókincset tudsz felépíteni simán filmnézéssel is (angol nyelven és angolul nézd a filmeket.) Ami segíthet, az a fordítás. Tehát pl feliratkészítés, csak úgy hobbiból. Rengeteget lehet tanulni, gyorsan fog nőni a szókincsed, illetve a kifejezéskészleted. De nagyon fontos, hogy emellett járj el néha angoltanárhoz, ahol a nyelvtant tudod gyakorolni, illetve a mondatalkotást. Mert egy dolog, ha fordítasz, ha fejben megérted, amit mondanak és egy másik dolog ezt a tudást aktív mondatszerkesztéssé átalakítani. Tehát azt mondom, igen, lehet tanulni a filmekből, főleg szókincs, kifejezéskészlet, szleng ragad nagyon gyorsan, de mellette szükség van egyéb dolgokra is.
2023. márc. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Csak nehogy azt hidd, hogy kényelmesen leülsz a filmek elé, végig bambulod, és erre a tudás magától belemászik a fejedbe. Tudatosan akard megérteni, hogy mit mondanak, és küzdj meg érte. Ha kell, hússzor is hallgasd végig, amit nem értettél, kérjél segítséget, szótárazz, jegyzetelj. Egy filmre szánj rá több napot is, akár heteket, vagy amennyit a film kér. Közben gyakorold is, amit tanultál.

Nem olyan egyszerű, mint hinnéd, de csakis így lehetséges.

2023. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5ös vàlaszolò egy csomò ismerősöm videòjàtèkokbòl tanult meg hogy is van ez akkor? Meg a jelenlegi osztàlytàrsam is most fog felsőfokùzni ùgy hogy angol filmeket nèz rengeteget ès tudja

Meglehet tanulni

2023. márc. 16. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Már megint valaki, aki csak önigazolást keres, nem valódi válaszokat...
2023. márc. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"5ös vàlaszolò egy csomò ismerősöm videòjàtèkokbòl tanult meg hogy is van ez akkor?"

Úgy, hogy mellette nyelvórákra is eljártak, a videojátékozás csak egy kis mellékes volt.


"Meg a jelenlegi osztàlytàrsam is most fog felsőfokùzni ùgy hogy angol filmeket nèz rengeteget"

És mellette még mi mindent csinált az elmúlt évek során, hogy most már itt tart?????


"Meglehet tanulni"

Akkor mi értelme is volt feltenni a kérdést?...

2023. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem angol szinkron angol felirattal jobb.
2023. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

“meglehet angolul tanulni”


Előbb magyarul kéne.

Igekötős ige: “meg lehet angolul tanulni”.


Az igekötő és az ige közé más szó is kerül, akkor külön kell írni.

2023. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!