Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért várják el tőlem, hogy...

Miért várják el tőlem, hogy angolt tanítsak, amikor nem vagyok angoltanár?

Figyelt kérdés
Perfekt beszélek angolul, 20 évig kint éltem az USA-ban, hozzáteszem, előtte nem tanultam nyelviskolában angolt, kint tanultam meg. Az ismerőseim elvárják, hogy tanítsam őket meg a gyerekeiket angolul, holott fogalmam sincs hogy kell angolt tanítani! Helyesen beszélek, de a nyelvtani szabályokkal nem vagyok tisztában, mivel sosem voltam angolórán. Úgy érzem neheztelnek is rám a visszautasítás miatt.

2023. márc. 16. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőlük, hogy ők hogyan állnának neki, ha felkérnék őket, hogy tanítsanak meg valakit magyarul, de szabályok magyarázása nélkül, és mit válaszolnának, ha a tanítványuk megkérdezné tőlük, hogy miért "bajt okoz" de "vajat eszik", miért nem "bajat okoz" vagy "vajt eszik"?
2023. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az ismerőseim elvárják, hogy tanítsam őket meg a gyerekeiket angolul"

És? :) Kit érdekel, hogy kinek mi az elvárása? :) Leszaromtabletta.


"Úgy érzem neheztelnek is rám a visszautasítás miatt."

Te is egészen nyugodtan neheztelhetsz rájuk amiatt, hogy ilyen elvárásaik vannak (amíg el nem kezd hatni a leszaromtabletta ;-) ), és akkor kvittek vagytok. :)

2023. márc. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Olyan angoltanár kevés van, aki 20 évig élt az USÁ-ban, és magyarul is mint anyanyelvként beszél :) El tudom képzelni, hogy egy ponton túl unalmas/frusztráló ha mindenki bepróbálkozik ezzel, de gondolhatod hogy nem rosszindulatból érdeklődnek. Nyilván el kell fogadniuk, hogy nem vagy nyelvtanár és hogy nem is akarsz az lenni. Te viszont legyél picit megértőbb, türelmesebb az emberekkel, és akkor nem fogják rossz néven venni a visszautasítást.
2023. márc. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Jó pénzért lehet meg is érné neked :)
2023. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőlük, hogy mihez értenek, milyen készségüket használják naponta (pld tudnak autót vezetni, számítógépet használni) és kezdd el gyötörni őket azzal, hogy tanítsák. :D
2023. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%

Ismerőseid bunkók, de valamilyen szinten megértem őket. A legtöbb angoltanár annyira hulladék Magyarországon, hogy én is inkább hozzád mennék, főleg hogy az amerikai angolt beszéled, nem borzalmas britet.

Mondjuk az pont jó dolog, hogy nem tudsz nyelvtani szabályokat, mert a magyar nyelvoktatás attól ennyire pocsék, hogy csak a nyelvtant erőltetik.

2023. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

"mert a magyar nyelvoktatás attól ennyire pocsék, hogy csak a nyelvtant erőltetik"

Gyakorlatilag a magyar nyelvoktatásban pont ugyanazokat az angolok által írt könyveket használják, mint Japánban, Egyiptomban vagy Finnországban. :D

2023. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Persze, ez egyéni ízlés kérdése, de nekem a brit angol sokkal inkább bejön. Az amerikai olyan rikácsolós-sipítozós, sokszor még a férfiaktól is.
2023. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!