Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vannak akik alapból bénák a...

Vannak akik alapból bénák a nyelvtanuláshoz és inkább jobb feladni?

Figyelt kérdés

Én speciel lehet hogy ilyen lehetek. Járok külön magántanárhoz,de volt hogy megkérdezte hogy szenvedek e valamilyen tanulási nehézséggel,mert ő is látta hogy nehezen megy. Ezen kívül nézek netflixet angol nyelven magyar felirattal,valamint angol magyar mondatokat tanulok.


Szerintetek valaki alapból annyira béna hogy inkább érdemesebb feladnia a nyelvtanulást.



2023. márc. 17. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Suliban fel voltam mentve angolból, itthoni tanulással B2 hoztam magamat, szóval nem kell feladni
2023. márc. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem, olyan nincs. Aki a saját anyanyelvét képes volt megtanulni, az meg tud tanulni egy másik nyelvet is - csak persze nem mindenki ugyanolyan könnyedén, ugyanolyan gyorsan, mert bizonyos képességek megkönnyítik: többek között az, ha valaki cserfes, ha jó a zenei hallása, ha könnyen átlát logikai problémákat, ha jó a monotóniatűrése, ha kitartó, ha nem túl szégyenlős, ha mer kísérletezni, ha könnyedén barátkozik, stb., stb., szóval nem is egy valamiről van szó, amit "nyelvtehetségnek" nevezhetnénk, hanem sok pici összetevőből, amiből mindenkinek más és más mennyiség jutott, ezért mindenki máshogyan tanul idegen nyelveket.


Korábban is felmerült már, hogy esetleg lehet valami tanulási nehézséged?

Ezt nem jó a szőnyeg alá seperni, inkább érdemes mielőbb tisztába jönni vele, mert bármiféle nehézségről is van szó, attól még nagyon is jól megtanulhatsz angolul, csak akkor úgy kell megközelíteni a feladatot, hogy ezt a bizonyos körülményt is bele kell kalkulálni. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak diszes diákokkal is. Most is tanítok egyet, aki kimondottan ügyesen beszél, inkább a helyesírás megy neki nehezen - de ennek tudatában nyilván nem stresszelem őt azzal, hogy a helyesírási hibáit hangsúlyozom, hanem máshová helyezem a hangsúlyt.

Ha nem bízol ebben a magántanárban, keress inkább másikat.

Mindenesetre attól ne várd a csodát, hogy netflixezel - főleg, ha magyar felirattal... Az angol-magyar mondatok tanulása sem biztos, hogy jó módszer, mert nagyon eltér az angol a magyartól... Ne ugrálj folyton ide-oda a két nyelv között, inkább csak az angolra koncentrálj.

2023. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

,,angol nyelven magyar felirattal''


Na ezt ne csináld mert így csak a magyarra koncentrálsz így hiába szól mellette az angol semmire nem mész előre

Angol nyelv angol felirat így van értelme,még ha nem is érted egy idő múlva automatikusan megérted gondolj bele a babához is egy nyelvet beszélnek addig hallgatja hogy egyszer automatikusan megérti

Az angollal is így van

2023. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak tanulási nehézségek. De feladni nem szabad. Hiszen Lomb Katótól tudhatjuk, hogy egy nyelvet rosszul tudni is jó.
2023. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem igen is meg nem is persze nekem betegségeim is vannak

Igen megéri megtanulni egy nyelvet és az ember örökre tanulja az idegen nyelvet mindig lehet valami újat tanulni és a nyelvtanulás szerintem egy lassú folyamat (persze függ emberen is hogy mennyire gyorsan tanul)

2023. márc. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Thunderfairy ***** válasza:
Ne add fel. Legrosszabb esetben is jóval tovább kell tanulnod mint egy jól tanulónak. De egyszer beérsz majd a célba. Az utolsó is úgyanugy végigcsinálta mint az első a versenyt. NE ADD FEL.
2023. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!