Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért erőltetik a mai napig...

Miért erőltetik a mai napig Sopronban és környékén a nemzetiségi németoktatást?

Figyelt kérdés
Az oktatás színvonala -főleg a falvakban- nevetséges, nagy nulla!

2023. márc. 20. 15:00
 1/5 meszike91 ***** válasza:
76%

A színvonal tényleg szánalmas,d e ez az egész magyar oktatási rendszerről elmondható.


Ausztriában dolgozáshoz jól jön a német nyelvtudás, ennyi.

2023. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Mert az egyik legjobb dolog, ami történhet veled, hogy megtanulsz németül. Az más kérdés, hogy gyenge az oktatás, ez általános jelenség köszönhetően a fidesznek.
2023. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Mivel határváros, mivel

eredetileg kétnyelvű város, nagy oda-vissza az átjárás, ezért észszerű a német nyelv oktatása.


2-es hülyeséget írt. A tömegoktatásban soha nem volt eredményes az idegen nyelv oktatás, még a tagozatokon sem, ahol általában heti 6-8 tanórán ment a tanítás.


Kell a rásegítés, a külön, fizetett társalgó óra, korrepetálás.


Sok soproni és környéki már otthon megtanulta a németet a kétnyelvű családban.


Aki vernyog, hogy miért kötelező, az mindenért vernyog. Utál tanulni, nem gondol a jövőjére. Ennyi.

2023. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12%

3-as hülyeséget ír. Én utoljára általános iskolában tanultam angolul, ehhez képest C2 szinten beszélek (rendben, jártam kétszer nyelvvizsga előkészítőre) (és van gazdasági nyelvvizsgám is, amihez szintén jártam 1 félév előkészítőre).


Az összes gyerekemnek angol-német C1-e van, nagyrészt közoktatásból.


Case closed.

2023. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyarfalva. 😀
2023. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!