Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bme középfokú nyelvvizsgára...

Bme középfokú nyelvvizsgára megyek (B2) lehet használni szótárt de milyet? angolról magyarra vagy magyarról angolra vagy csak angol szótár lehet? nem írják sehol

Figyelt kérdés

2023. márc. 21. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is arra fogok majd jelentkezni. Nekem azt mondta a tanárom, hogy lehet használni, direkt vettem is kisalakút, mert nekem az a nagyon nagy szótár van.
2023. márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A honlapjukon megtalálható a vizsgaszabályzat, mely szerint:

"Papír alapú vizsga esetén az írásbeli vizsga egyes feladatai megoldásához szaknyelvi vizsgák esetén

is kizárólag könyvkiadó által kiadott, nyomtatott általános szótár használható. Úgynevezett

tematikus nyelvvizsga-szótárak használata nem engedélyezett. A szótárt/szótárakat a vizsgázó hozza

magával és ő felel azért, hogy azokban semmiféle idegen papír, illetve feljegyzés ne legyen."

2023. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Témán kívüli, de remélem megfogadod.


Szerintem célszerű olyan szótárt vinni ami nem olyan vastag (1000 oldal feletti felesleges), elég egy 300-400 oldalas is B2-es szintre, megtalálsz benne mindent ami kell. Nekem bevált a kicsi szótár nyelvvizsgán.


Sok sikert a nyelvvizsgához és remélem sikerülni fog.

2023. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!☺️
2023. márc. 21. 19:37
 5/5 MJozsi44 ***** válasza:
Lehet bizonyos kerdeseknel. De egynyelvu a legjobb meg persze a szinonima szotarak("Treasaurus"nak mondjak angolul) vagy pl a 4000 word for( [link] . A kisszotart mar fejbol tudni kene 80%-ban kozepfoku vizsgara.
2023. márc. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!