Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen lehetőségeim vannak a...

Milyen lehetőségeim vannak a francia nyelvvel?

Figyelt kérdés
Szeretném továbbfejleszteni a nyelvtudásomat, de még pontosan nem tudom, mit szeretnék csinálni, ami jövedelmező lenne. Félek, hogy elvégzem a sulit és nem tudok majd a franciával elhelyezkedni. Jobb lenne inkább az angol nyelvben gondolkodni? Viszont már Dunát lehetne rekeszteni az angolosokkal... Gondoltam szakfordítói képzésre is, de nem tudom, lenne-e rám kereslet...
2008. dec. 28. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A franciával lehetsz akár Európai parlamenti hivatalos okmány fordító is. Pl.
2008. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon nagyon kevesen beszélnek franciául, pedig ez egy nagyon fontos , és szép nyelv. Sokkal jobban megéri mint az angol.

Lehetsz tolmács, forditó, tanár. Biztos fognak alkamazni. Mondhatjuk azt is, hogy kincset ér Mo-n az az ember aki rendesen tud franciául, mivel ez nálunk elég ritka.

2008. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jol teszed!

Franciaval Franciaorszagban, Kanadaban, Afrikai orszagokban, az EU Parlamentben is csinalhatsz karriert!

En most kezdtem el, mert szerintem a francia az angol utan a legelterjedtebb nyelv!

De en mindenkeppen javaslom, hogy ne hanyagold el az angolt sem, mert ma mar anelkul beszelhetsz akarhany nyelvet nehez elhelyezkedni!!!!

Akar fordito leszel, akar csak beszedre hasznalod mindenfelekeppen jo!!!!

2008. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem csináld meg a szakfordító képzést! Mindenképp jó lesz, akármilyen munkakörben akarsz elhelyezkedni, arról nem is beszélve, hogy szakfordítóként elég jó lehetőségeid lehetnek, ahogy már fent is írták.

És ez a legjobb lehetőség, hogy fejleszd a nyelvtudásod, mert tényleg fejlődni fog... (Én német tolmács és szakfordító vagyok.)

2009. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

szia

en mar nagyon regota tanulok franciat...emelt szinten heti 20 oraban. szerintem sokkal tobbet tudsz kezdeni a franciaval mint akarmelyik mas nyelvvel. mert a franciak dijjazak ha tANULOD a nyelvuket. vagyis gondolok osztondijjakra. meg a francia kultura meg mindig igen meghatarozo resze a vilagkulturanak. az eteleikrol ne is beszeljunk. iagz egy nagyon nehez meg osszetett nyelv az angolhoz kepest de en szemely szerint konnyebben tanulom. a kiejtes is egyszerubb. teljesen szabalyos a szaak kiejtese ahogy irod ugy ejted. persze van egy ket kivetel de az elenyeszo.

2010. márc. 25. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!