Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia milyen nyelv?...

A francia milyen nyelv? Agglutináló, izoláló, flektáló vagy inkorporáló? Esetleg keveréke valamelyeknek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Fertelmes bezsegés :)

(bocs)

2011. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
irritáló :D (énis bocsi)
2011. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 MarySue ***** válasza:
52%

Azt hiszem, flektáló! De nem tenném le rá a nagyesküt :)


Üdv: egy bizonytalan másodéves magyar szakos :D

2011. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Pakwt ***** válasza:
68%
Egyértelműen egyik nyelvet sem lehet 100%os teljességgel besorolni egyik vagy másik típusba, de az indoeurópai nyelvek (köztük a francia is) főleg flektáló tulajdonságokat mutatnak, kevés agglutinatív jelleggel.
2011. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is valami ilyesmire tippeltem. Amúgy a francia szép nyelv, csak azoknak nem, akik nem tudják rendesen. Vagy egyáltalán nem is akarják tudni.
2011. nov. 4. 13:49
 6/15 anonim válasza:
58%
Agglutináló biztos nem, amúgy első kettő, ti még nem tanultatok franciát, ha ennyire buták vagytok, a francia az egyik legszebb nyelv a világon.
2011. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Én nem tudom, mit jelentenek ezek a kifejezések. :D


De nehéz nyelv, az biztos. :D Mármint, én nem tudom, mert nem tanultam, de ezt mondják. :) (Tudom, hogy a kérdés nem ez volt, de ha már felmerült el, elmagyarázná valaki, mit jelentenek a fenti kifejezések? :D Köszi.)

2011. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Agglutináló biztos nem, amúgy első kettő, ti még nem tanultatok franciát, ha ennyire buták vagytok, a francia az egyik legszebb nyelv a világon."


Hülyeség győzködni egymást, mindkettőtöknek igaza van. Hiszen "bármit hiszel, igazad van". Mindenki azt tartja szépnek, ami tetszik neki, úgyhogy ha én azt mondom, hogy az orosz szép, akkor igazam van, mert NEKEM az.

2011. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 MarySue ***** válasza:
100%

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.

# 7/8 tegnap 19:46


Ezek a fogalmak a nyelvtipológiához taroznak (alaktani és mondattani tulajdonságok szerinti csoportosítás).


Agglutináló: toldalékoló-ragozó, a szótőhöz toldalékokat kapcsol, pl. a magyar

Izoláló: elszigetelő, jelentésviszonyokat önálló morfémákkal fejezi ki, pl. javarészt az angol

Flektáló: hajlító-ragozó, jelentésviszonyokat a szavak alakváltoztatásával, illetve a szótő megváltoztatásával fejezi ki, pl. indoeurópai nyelvek

Inkorporáló: bekebelező, szóképzésen és a ragozáson túl egyéb mondatrészeket (határozószókat, módosítószókat) is tömöríthetnek egyetlen szóban

2011. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hú, köszönöm! :) Azt hiszem, most már kicsit világosabb, hogy mik ezek a kifejezések...
2011. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!