Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen oldalt/alkalmazást/tank...

Milyen oldalt/alkalmazást/tankönyvet ajánlanátok C1-es angol szint tanulásához?

Figyelt kérdés
Ti hogyan készültetek fel C1-es nyelvvizsgára? Nyár végét céloztam meg, hogy elsajátítsam egy stabil B2-es szintről a C1-es szintet, mit tanácsoltok?

2023. márc. 23. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Tegyük fel, hogy valódi a kérdésed. Tegyük fel.


Ez nem így megy. Vagy van belső (rosszabb esetben külső) hajtóerő egy nyelv, egy kultúra minél mélyebb megismeréséhez, és akkor (élvezettel) tudod csinálni évtizedeken keresztül, vagy nincs, és akkor ami felszínes tudást összekaparsz egy C1-hez, azt villámgyorsan el is veszíted.


De a te életed, te döntesz.

2023. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

"Nyár végét céloztam meg, hogy elsajátítsam egy stabil B2-es szintről a C1-es szintet, mit tanácsoltok?"

Azt, hogy a C1 ne a cél legyen, hanem a tanulás "mellékterméke", akkor lesz mögötte valódi, maradandó tudás.

Igaza van az elsőnek.

2023. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

van-e már középfokúd?

azért aki már felsőfokra készül, tudja, h. nem a gyakorin talál erről érdemi infót, hanem a megcélzott nyelvvizsgatípus honlapján.


ha már van középfokúd, akkor vizsgarutinod is van, és tájékozott vagy a szakirodalom felől.


ha még nincs középfokúd, sztem inkább azt tedd le előbb, mielőtt felsőfokra mész.

2023. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Netflixen nézzél angol szinkron angol felirattal sorozatokat
2023. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"angol szinkron"

?

2023. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

keress valakit aki felkészít.

vagy nézz szét a könyvesboltokban, melyik könyv tetszik neked a legjobban, vedd meg azt, és tanulj azzal. most hiába mondom hogy nekem melyik volt szimpatikus, az öcsém pont attól menekült ki a világból is. illetve nagyon sokat olvasni, rádiót és podcastet hallgatni az adott témakörben. persze nem csak azzal, de szerintem ha egyedül van az ember, és nincs felkészítő tanára, jól jön ilyen vezérfonalnak, hogy biztos minden témát átnézz. persze így is kérdéses, hogy ki fogja az esszéidet javítani és kivel fogod a szóbeli részt gyakorolni, de ha nem, hát nem.

2023. márc. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!