Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskolával hány óra...

Nyelviskolával hány óra angoltudás kell középszinthez, ha nagyjából A2-B1 szint között mozgok?

Figyelt kérdés
Nyelvtannal állok nehezebben, szókincsem közepesnek gondolom, komolyabb szövegeket nem tudok értelmezni, de van ami megy. Sajnos egyedül nem tudom sikerülne-e, milyen tankönyveket vegyek, ami segit, stb, ezert gondolkodtam nyelvsulin.

2023. márc. 28. 10:26
 1/4 MDaniel98 ***** válasza:
Annyit tudok mondani, hogy a németeknek kb. 600-700 óra tanulás kell (tehát nem feltétlen nyelviskolában, hanem összesen) a B2-es szinthez, mivel viszont nekünk nem rokonnyelv nekünk ennél több kell, de ha vannak alapjaid, akkor 800-900 óra kellhet még egy stabil B2-höz (ami még egyszer mondom nem nyelviskola, hanem összes tanulással töltött óra). A magyaroknak általában a beszéd megy a legnehezebben, hogy te is így vagy-e vele, azt csak magad tudhatod, de ha komolyabb szövegek lefordítása nehezen megy, akkor könyvek, magazinok filmek olvasásását/nézését ajánlom, meg persze szótárzást, ha van olyan szó, amit nem értesz.
2023. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A magyaroknak általában a beszéd megy a legnehezebben"

Szerinted. Szerintem meg nemzetiségtől, anyanyelvtől függetlenül annak megy a legnehezebben a beszéd, aki nem beszédes természtű, zárkózott, félénk, gátlásos, stb. A magyarok általában szerintem nem ilyenek.

2023. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
66%
Ugyanmár a legtöbben megszólalni is félnek "mert mi van ha rosszul mondom".
2023. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

"a legtöbben megszólalni is félnek "mert mi van ha rosszul mondom""

Anyanyelvtől függetlenül ilyenek egyesek. Mások meg lazán beszélnek a magyarok meg az akármilyen anyanyelvűek között akkor is, ha nagyon hiányos még a tudásuk - mert ők meg olyan típusú személyiségek.

2023. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!