Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Iszonyatosan félek a felsőfokt...

Iszonyatosan félek a felsőfoktól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Novemberben muszáj mennem felsőfokra(nem halaszthatok, mert nem) és nem vagyok benen biztos, hogy a szintem megfelelő.


Egész jó a szókincsem, addig még jobb lesz, és az írásbelis feladatok mennek is.

Beszélni is tudok valamennyire.


Egésszel az a problémám, hogy sztem mindenek ellenére nem vagyok azon a szinten, hogy felsőfok.. bár tudni kell hogy maximalista vagyok, és lehet ezért vannak kételyeim, de abban reménykedem hogy a 60%ot elérem...

Egyszerűen nincs önbizalmam, pedig a magán tanár is mondja, hogy menni fog...


Valaki tudna tippeket adni? csak úgy általánosságban vagy hogy ti hogy készültetek felsőfokra, vagy hogyan legyen nagyobb az önbizalmam.. stb


amúgy euro angol C1...


2010. okt. 7. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kétségeim voltak, mikor elmentem felsőfokra. Most is vannak, pedig már megvan. Én két-három héten át gyakorlatilag konstans bbc-t hallgattam, mikor otthon voltam, szókincsfejlesztő gyakorlatokat csináltam, ilyesmi.
2010. okt. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ennek örülök. Mármint, hogy nem vagyok egyedül...


És amúgy csak az "éltet", hogy a 60% is elég lenne... Nem kell a maximumra törekedni(bár szokásom). A 60%hoz meg már lehet,hogy elég vagyok...


Amúgy további tippeket tudnál adni?8 bbc iplayeret én is szoktam hallgatni. De amúgy a szókincsed mennyire votl nagy mikor vizsgáztál? íráskézség feladatra hogyan készültél? milyen nyelvvizsgára mentél?

2010. okt. 8. 00:04
 3/9 A kérdező kommentje:

de amúgy az a baj, hogy én eddig szánalmasnak tartottam azt, aki elment pl középfokra és épphogy csak átcsusszant... mert az ne verje magát h milyen angoltudása van meg stb.. és most én is itt vagyok, lehet lesz eg felsőfokúm és mégsem érzem magam profinak...

és ez olyan szánalmas érzés

2010. okt. 8. 00:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kegyetlen nagy szókincsem, bár tény, hogy rengeteg új szót tanultam a felkészülésnél (amiknek a felére már nem emlékszem). Pannonra készültem, ott nem is kell igazából, max szóbelinél, az írásbelinek a felén lehet használni szótárt, amit én nagyon kihasználtam, mert egyrészt belefért az időmbe, másrészt inkább megnézem a legegyszerűbb szót is ötvenszer (akkor is, ha tudom, hiszen pánikhelyzetben nem nehéz a legegyszerűbb dolgokat is elrontani), de nehogy ezen bukjak pontot. Írásbelire csak átnéztem a levélformulákat, meg egy-két szöveget átfordítottam vagy fogalmaztam, de igazából arra maximum típusfeladatokkal tudnál készülni, ha be tudsz szerezni origós feladatokat. Én ezzel nem szórakoztam, szerintem ez a rész annyira megy, amennyire használni tudod a nyelvet, és ez nagyrészt a szóbelire is áll, ott is legfeljebb a "beszélj erről az adott témáról" kategóriára lehet célzottan készülni, minden más az általános nyelvtudás fejlesztésére fontos.

És igen, ez az érzés bennem is megvan, de úgy vagyok vele, hogy nem nagyon büszkélkedem a nyelvvizsgámmal (a középfokról szerintem az átlag tudja, hogy azért annyira nem takar mély tudást, de a felsőfokúra már felkapják a fejüket), tudom, hogy van, tudom, hogy mennyi tudás van mögötte, és azt is tudom, hogy nemsokára el fogom érni azt a szintet, amivel már tényleg megérdemeltnek fogom érezni.

2010. okt. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

"csak úgy általánosságban vagy hogy ti hogy készültetek felsőfokra"


Sehogy. Néhány év után, amikor nap mint nap angolul olvastam könyveket, cikkeket (nem "nyelvtanulási céllal", mert úgy sohasem ment volna, hanem mert ÉRDEKELTEK ezek), úgy gondoltam, hogy már vagyok azon a szinten, ami megfelelő a felsőfokhoz. Vettem egy nyelvvizsgakönyvet, megoldottam pár tesztet, úgy tűnt, megy, úgyhogy elmentem és levizsgáztam (gimnázium 3. osztályos koromban).


Ha a magántanár szerint menni fog, akkor valószínűleg menni fog. Meg akkor is, ha érdeklődő, intelligens ember vagy, aki szokott olvasni (angolul is), úgyhogy ki tudja fejezni magát és érti a szövegeket.

2010. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

engem mindig is érdekelt az angol, filemekt sorozatokat is elsőzerettel nézem magyar helyett angolul, köynveket sajnos nem tudok olvasni időhiány miatt(sokat kell tanulnom és ha egyszer elkezdek ovlasni akk elhanyagolom a matekot törit stb ami pedig nem lenne helyes érettségi évében..:S:D)


de köszi a válaszokat amúgy:)

2010. okt. 8. 21:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

" http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..


Én írtam ki a kérdést. Hasonló cipőben jártam, mint te:D

Én is Euro C1-re mentem, szeptember 4-én voltam.


Én átmentem, 76% lett. Nézd, nem akarlak áltatni, elég nehéz. Nekem kiváló az angoltudásom, mégis azt mondanám, hogy a vizsga érzésem szerint nem annyira a nyelvi tudásszintedet, mint bizonyos képességeket mér. Ha oda mész, biztos utánanéztél a feladatoknak. Szóval itt van például a Long text, ahol az ún. scan reading-et kell alkalmazni. Ez abból áll, hogy elédraknak egy 4 oldalas szöveget, hozzá 8 olyan kérdést, amihez már önmagában kell 2 perc, hogy megértsd, és a szövegből ki kell szűrni a kérdésekre a válaszokat. Elmondták a felkészítőn, hogy VÉLETLENÜL SE szabad elolvasni az egész szöveget, mert akkor teljesen elmegy rá az egész időd, helyette "át kell futni". Namármost, ennek szerintem nem sok köze van az angolhoz, ez egy olyan képességet tesztel, ami egy olvasótechnika. Szerintem ez még magyarul is nehéz lenne, itt maga a feladat a nehézség.

Aztán ott van az, amikor azonnal kell fordítanod (már ha kétnyelvű vizsgáról beszélünk- én olyanon voltam. Te melyikre mész?). Ez is olyan, hogy hallasz egy párbeszédet, és le kell írnod a célnyelvre, hogy a felek mit mondanak. Ez is inkább kapcsolás és gyorsírás kérdése. De szerintem ez pl. nem olyan nehéz.

A másik maga a vizsga hossza. Nekem nagyon fárasztó volt, folyamatos koncentrációt igényelt. A szóbeli kész felüdülés volt, be sem állt a szám:D



Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy beszélni is jól kell tudnod, ezt gyakorolnod kell. Tanácsként a feladatok begyakorlását tudnám javasolni. Amennyit lehet. Én is megvettem a gyakorló feladatsort, elmentem a gyorstalpalóra, biztos, ami biztos.

Ha a magántanár azt mondja, hogy menni fog, akkor ez valószínűleg a lebecsülöd magad esete. A vizsga tényleg nehéz, de csak egyszer kell túllenned rajta. Én örülök, hogy túllettem rajta:D


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok. Nagy kalappal!

2010. okt. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hú, végre valaki aki euro C1-en volt:)


én egynyelvűre megyek, nem vagyok jó fordításból...ezért inkább azt nem választottam.


a long text-es feladat komolyan 4 oldal?:D egyik gyakorlóban se volt olyan hosszú.. és amúgy hogy van az idő? te soztod be vagy elveszik az egyes feladatok után?

és amúgy a nyelvtanos rész mennyire nehéz? a diktálástól félek nagyon, mert azt egyszerűen nem tudom gyakorolni sehol :S


és amúgy amik vannak gyakorlófüzetek, azok reálisak a vizsgához képest? vagy könnyebb/nehezebb a vizsgán?


a szóbelitől félek amúgy ngayon... hogy nem fogok tudni megszólalni a stressztől:S:S sokat kell amúgy folyamatosan beszélni? vagy inkább párbeszédes az egész? és a prezentációnál lehet hassználni a jegyzeteket?vagy elveszik?


magnósnál mennyire volt nehéz a making notes? ez a másik amitől nagyon félek :|


amúgy hogyan/mennyit készültél rá? levélírás?szavak?beszéd?


fú bocsi hogy lebombáztalak kérdésekkel :$ és köszi a választ amúgy:)

2010. okt. 10. 21:29
 9/9 A kérdező kommentje:

azta hát nekem esélyem sincs hozzád képest :O

olvastam a kérdésedet, hogy mennyi "közöd" van az angolhoz, ámulok bámulok:O


sztem én úgy megbukok mint a ... :D


szóbelin tuti biztos hogy csak makogni fogok, ha feljön vmi olyan téma... de azért remélem az adrenalin felpörgeti a nyelvem (középfoknál így volt:D)


és amúgy a szóbeli 1. feladatánál mikről kellett beszélgetni?

2010. okt. 10. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!