Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt vagy németet érdemesebb...

Angolt vagy németet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Mindkettő nyelvet tanultam régen, angolt nagyjából megértem, németet viszont egyáltalán nem használtam több, mint 10 éve.

2023. ápr. 12. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Az angol egy világnyelv, sokkal több hasznát tudod venni, mint a németnek, így szerintem először legyen egy magabiztos angol tudásod, utána pedig ugyanúgy megtanulhatsz németül.
2023. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Angol kötelező/elvárt ráadásul onnantól, a németekkel IS megértheted magad, de bármi más nyelvet akarnál még tanulni abban is segíthet.

Német vagy bármi más nyelv akkor jó, ha adott területen élnél, vagy más szempontból kérik.

2023. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
4%
Magyarországon a németet látom a leghasznosabbnak
2023. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
93%
Angolt.
2023. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Utálom azt a nyelvet, de sajnos az angol
2023. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem német ezerszer hasznosabb. Az angolt szinte semmire nem használom néhány filmen kívül, a német segítségével viszont jól élek Németországban. Az angol nem lett volna ott elég.
2023. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mi régiónkban németet
2023. máj. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Őszintén? Teljesen mindegy milyen nyelvet tanulsz, csak tanulj meg valamit és húzz el innen, ha felnőttél azt javaslom. Amennyiben Ausztria felé kacsintgatsz, akkor inkább a német nyelvre lesz szükség, ha messzebbre mész, pl.óceánjáró hajóra, vagy Anglia stb. akkor meg inkább az angol nyelvre. Úgyis mondhatnám, hogyha Európa, akkor inkább német, ha Európán kívül mész, akkor angol. Ha magyarba akarsz maradni, akkor meg az számít merre élsz. Ország nyugati fele német turistákkal van inkább tele, keleti angol,vagy más nyelvűvel, de itthon teljesen mindegy melyik nyelvet tudod, vagy tudsz-e egyáltalán valamit, ugyanis a munkáltatók nem fizetik meg a nyelvtudásodat, de elvárni elvárják, illetve a nélkül is tudsz dolgozni itthon, nagy különbség nincs. Először javaslom találd meg, hogy mi a cél vele, aztán válassz.
2023. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!