Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban az "ed" végződésű...

Az angolban az "ed" végződésű szavaknak nincs köze a múlt időhöz?

Figyelt kérdés

Ebből úgy tűnik, hogy nincs:


[link]


Most tényleg nincs köze hozzá?


2023. ápr. 21. 09:45
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt hittem igen.


Összezavarodtam.

2023. ápr. 21. 09:46
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
A befejezett melléknévi igenevet tanították neked is, nem?
2023. ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ezek MELLÉKNEVEK. Melléknévnek nincs ideje, csak az IGÉKNEK. Úgy tudod megkülönböztetni, hogy van benne segédige. Nem mindegy, hogy “I am bored”, vagy “I was bored”, a segédige (vagy létige?) fogja neked jelezni, hogy milyen időről van szó.
2023. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oh, elnézést, nem vettem figyelembe a szófajokat.
2023. ápr. 21. 10:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Magyarban is mondjuk azt például, hogy „Fáradt vagyok.”, és a fáradt ebben az esetben nem igeként, hanem melléknévként viselkedik, míg a „Józsi fáradt azzal, hogy felvidítsa Marcsit.” esetén a fáradt igeként funkcionál. Tehát a magyarban is megtalálható az a jelenség, hogy egy múlt idejű igét gyakorlatilag melléknévi minőségben használunk.
2023. ápr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként az "-ing"-es forma is többféle célt szolgál, nem csak folyamatos igeidejű alak képzésére.
2023. ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


Tényleg, és mit?


Én most elkezdtem elölről átvenni az angol nyelvtant, a Present Simple fog következni.

Kapcsolódik majd ehhez?

2023. ápr. 21. 10:55
 8/10 anonim ***** válasza:

"most elkezdtem elölről átvenni az angol nyelvtant, a Present Simple fog következni. Kapcsolódik majd ehhez?"


Nem kapcsolódik hozzá, úgyhogy inkább most hagyd ezt, ne akarj mindent egyszerre, mert akkor csak egy nagy katyvasz lesz a végeredmény.

Egyelőre elég annyi, hogy

tired - fáradt

tiring - fárasztó (amitől vagy akitől tired leszel)

excited - izgatott

exciting - izgalmas (amitől vagy akitől excited leszel)

stb.

2023. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, haladj módszeresen, de ha látsz valami ilyesmit, akkor nem kell meglepődni, ha tudod a szabályokat, majd látod ha valami nem ott van a mondatban stb, hogy akkor ja ez akkor most nem ige lesz, hanem melléknév, ahogy előttem írták, de ehhez előbb menj végig az alapokon.
2023. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a tanácsokat.
2023. ápr. 21. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!