Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Had shown vagy was shown?

Had shown vagy was shown?

Figyelt kérdés
Elvileg a had shown a helyes, de láttam was shown-ként is írva. A was shown alakban inkább köznyelves a had shown pedig a "szép angol"?

2023. ápr. 25. 22:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A was shown passzív alak, a had shown pedig past perfect. Más a 2 kifejezésben az alany.
2023. ápr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
köszi
2023. ápr. 25. 23:07
 3/19 anonim ***** válasza:
Attól függ mit akarsz mondani
2023. ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%

"A was shown passzív alak, a had shown pedig past perfect."

Pontosabban:

- a was shown passzív alak, a had shown pedig aktív

- a was shown past simple, a had shown pedig past perfect.

2023. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

was shown - passzív

I was shown a picture. - 'Mutatva lett nekem' egy kép. (tehát valaki mutatott nekem egy képet).


had shown - past perfect

I had shown them the picture before I left. - Megmutattam nekik a képet, mielőtt elmentem.

2023. ápr. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
5., de az egyikről miért azt hangsúlyozod, hogy aktív-e vagy passzív, ahelyett, hogy az igeidejét hangsúlyoznád, miközben a másiknak az igeidejét hangsúlyozod, nem pedig azt, hogy aktív-e vagy passzív?
2023. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azert mert a passive voice nem igeido, a masik ketto pedig az. 5. helyett valaszoltam.
2023. máj. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"a passive voice nem igeido, a masik ketto pedig az"

Épp ezért kérdezem, hogy az egyiknél miért az igeideje érdekes, a másiknál viszont nem az, hanem az, hogy aktív-e vagy passzív.

2023. máj. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Erteni velem. A passive voice teljesen mas dolog. Magyarul igy nez ki: Meg lett nekem mondva/ I was told. Lehet varialni conditionalokkal, hogy "Ha meg lett nekem mondva volna" (tudom, magyartalan, de az angolban ez letezo dolog)-es ehhez pl, tehat a conditionalokhoz IS kell az igeidoket hasznalni tudni.


Tehat a passive-ra peldak meg: Meg lettem etetve/meg vagyok etetve.(anyam altal) I am or I was feeding BY my mum. Itt a kulcs a valaki altal amit ez esetben a BY szo fejez ki. Ha belegondolsz, akkor ennek is lehet mult jelen es jovo ideje is, igy tehat a passive nem igeido.

2023. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

""Ha meg lett nekem mondva volna" (tudom, magyartalan, de az angolban ez letezo dolog)"

A magyarban is létező dolog, csak a magyar úgy mondja helyesen, hogy "ha meg lett volna nekem mondva". Így azért már ismerősebben hangzik, nem? ;-)

2023. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!