Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Had shown vagy was shown?

Had shown vagy was shown?

Figyelt kérdés
Elvileg a had shown a helyes, de láttam was shown-ként is írva. A was shown alakban inkább köznyelves a had shown pedig a "szép angol"?

2023. ápr. 25. 22:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"I am or I was feeding BY my mum."

Jó, ezt mondjuk meg se láttam. :)

2023. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

9., igen, tudom, hogy nem igeidő.


A kérdésem továbbra is az, hogy ha az a kérdés, hogy

"piros alma" vagy "barna körte"?,

akkor miért az rá a válasz, hogy

mert a piros alma piros, a barna körte viszont körte.


A piros alma nem csak piros, hanem alma is.

A barna körte meg nem csak körte, hanem barna is.


Akkor az egyiknél miért a színe számít és nem az, hogy milyen gyümölcs, a másiknál meg miért az számít, hogy milyen gyümölcs, nem pedig a színe?

Miért pont annál számít a színe, amelyikre mondjátok, ahelyett, hogy a másikra mondanátok, hogy annál számít a szín? Hiszen annak is van színe...

És a másikról is hangsúlyozhatnátok, hogy milyen gyümölcs, mégsem azzal jöttök, hanem azzal, hogy na de a színe.


Szegény nyelvtanuló honnan kéne, hogy tudja, hogy mikor kell a színét nézni és mikor a fajtáját, vagyis hogy mikor az a lényeg, hogy milyen igeidő és mikor az, hogy aktív-e vagy passzív, ha mindkét szerkezet rendelkezik mindkét tulajdonsággal: azzal is, hogy valamilyen igeidőben van, meg azzal is, hogy vagy aktív vagy passzív?

2023. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A celom nem az volt, h ismerosebbe tegyebb, hanem, h erthetobbe. Koszonom, h segithettunk.
2023. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
9. Probalj gondolkozni es majd rajossz, trollkodasra e s AI meg gugli meg nyelvtanar meg altalanos iskolas felfogokepesseg potlasara nincs idom.
2023. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bocs, nem 9, hanem a 12-es ertetlenkedonek ment a a valasz. Mergesen.
2023. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
11. Jogos. Feeded az, atsiklottam rajta. Koszi-koszi.
2023. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
12: Onnan, hogy pl megtanulod magyarul a szenvedö szerkezet jelentését, aztán b@xol le másokat, hogy is mernek szorozni amikor te összeadni sem tudsz. Magy nyelvtan: alap lenne. Mindjárt értenéd. (IQ 70 alatt esélytelen, ahogy a magyarban is, a debilek korlátozottan képesek nyelvet tanulni)
2023. máj. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Feeded az, atsiklottam rajta. Koszi-koszi."

feed, fed, fed :)

2023. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"nincs idom"

Nem muszáj ám itt tölteni azt, ami nincs...

2023. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!