Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor melyiket kell használni...

Mikor melyiket kell használni a németben?

Figyelt kérdés
Ich gehe ins Schwimmbad. Ich gehe zum Kino. Meg még sok ilyen van. Honnan tudom, hogy melyiket kell használnom?
2023. ápr. 30. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Az in az vonhat maga után tárgyesetet is (akkuzativ), és részes esetet is (dativ). Ha valahol vagy, akkor dativot von maga után, azaz pl. Ich bin im Schwimmbad. (uszodában vagyok) Ha oda mész, akkor ahogyan te írtad, mész az uszodába, akkor akkuzatívot kell használni, azaz tárgyesetet (ins Schwimmbad, esetleg Ich gehe ins Kino).

A zu az mindig dativot, azaz részesesetet von maga után. A zu ezesetben hoz-hez-hözt jelent, azaz a moziHOZ mész, nem a moziba.

Ezt az ábrát tudom ajánlani: [link]

2023. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!