Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, hogyan lehetne...

Mit gondoltok, hogyan lehetne jól begyakorolnom a japán kiejtést?

Figyelt kérdés
Szerintem 3 olyan nyelv van a világon, ami magyar fülnek ˝földöntúlinak˝ hangzik: Holland, japán, lengyel...... és a nyelvtani szabályokról nem is beszélve

2023. máj. 4. 15:02
1 2
 1/11 D-Mano ***** válasza:
81%

Ez teljesen komoly kérdés??

A japán szerintem az egyik olyan nyelv, aminek a hangzása a legközelebb áll a magyarhoz.

Jó, a nyelvtan és a nyelvi gondolkodás a japánban az már tényleg fényévekre van a magyar nyelvtől (bár hasonlóságok is vannak).

2023. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D-Mano ***** válasza:
100%

A japán kiejtést is úgy tudod a legjobban gyakorolni, ha ismert szöveget hallgatsz meg újra és újra (ez inkább a füledet állítja rá a kiejtésre, de ez fontos része a kiejtés fejlesztésének).

És ha anyanyelvi beszélő után próbálod meg többször is kimondani a szavakat. Ezutóbbiban az a jobb, ha japán nyelvtanuló társsal vagy japán tanárral csinálod, mert ők ki is tudnak javítani, ha kell. De lehet ezt oktató videókkal, hanganyagokkal is vagy a forvo.com segítségével is.

2023. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor ehhez egy Anime megnézése is elég?
2023. máj. 5. 07:32
 4/11 D-Mano ***** válasza:
87%

Van, akinél igen. De én nem ezt írtam.

Ismert szöveget kell újra és újra meghallgatni. Tehát előre tudod, hogy milyen szavakat milyen sorrendben mondanak ki a hanganyagban, videóban. És nem elég egyszer ugyanazt a hang/videórészletet meghallgatnod, hanem többször kell egymás után, hogy ráálljon a füled.

De sokkal fontosabb konkrétan a kiejtés gyakorlása, olyan módon, ahogyan az előző kommentem második felében írtam.

2023. máj. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. Tudsz ajánlani nekem japán hír és TV-oldalakat?
2023. máj. 5. 09:04
 6/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Ez direkt japán nyelvtanulóknak van. Egyszerűsített hírek:

[link]

2023. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 D-Mano ***** válasza:
100%
Vagy írd be youtube-ra "easy japanese news". Vagy : "nhk japan news"
2023. máj. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A japán kiejtésben az égvilágon semmi nehézség nincs.

Fonetikus nyelv, a hangokat kell megtanulni, és úgy kell kiejteni, ahogy le van írva.

Nem így az angol, ami nehezebb.

A YouTube-on egy angol anyanyelvű tanárnő is elmondta, hogy az angol azért (is) nehéz, mert nem fonetikus.

2023. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De javítsatok ki nyugodtan, ha tévedek!

Nekem ugyanis inkább az angol nyelvvel van tapasztalatom, azt tanulom most is. A japánba belekezdtem, de fel kellett függesztenem, mivel az egyéb tanulmányaim miatt nincs rá idő.


#8 voltam.

2023. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
38%

Igen, mind a magyar, mind a japán nyelv fonetikus nyelvek, azaz írásuk és kiejtésük között szisztematikus kapcsolat van. Ebben az értelemben hasonlóak. Fontos azonban megjegyezni, hogy annak ellenére, hogy ez a hasonlóság fennáll, a magyar és a japán nagyon különböző nyelvek a nyelvi struktúrájukban, szókincsükben és kiejtésükben. Különböző nyelvcsaládokhoz tartoznak, és különböző fonetikai és fonológiai rendszerekkel rendelkeznek, ami egyedivé és megkülönböztetővé teszi őket.


A magyar nyelv a finnugor nyelvcsaládba tartozik, míg a japán nyelv egy kelet-ázsiai nyelv. Teljesen eltérő nyelvi struktúrájuk, szókincsük és kiejtésük van.


A magyar nyelvben bonyolult hangrendszere van a magánhangzó-harmonizáció és a mássalhangzó-csoportok miatt, amelyek nem léteznek a japánban. A japánban viszont egyszerűbb hangrendszer van, csak öt magánhangzó és korlátozott számú mássalhangzó van. A japánban egyedi magas-alacsony hangemelkedési rendszer van, amelyet nem találunk a magyarban.

2023. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!