Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy a horvát a hasznosabb?

Olasz vagy a horvát a hasznosabb?

Figyelt kérdés

Angol után szeretnék egy második idegen nyelvet és nem tudok dönteni, hogy az olasz vagy a horvát legyen.

Tudom egyik nyelv sem a leghasznosabb, az olasz mellett szól, hogy egyszerűbb, viszont kb. csak Olaszországban beszélik, a horvát után pedig könnyen menne a többi délszláv nyelv és talán ritkább nyelvtudás is.

Szerintetek melyiket érné meg tanulni?



2023. máj. 6. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Az olaszt. (Svájc)

[link]

2023. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az olaszt. Szép nyelv és viszonylag sok helyen megértik pl ahogy előttem is írták Svájc, és csak három nyelv van, amit többen beszélnek nála. De ez igazából teljes mértékben tőled függ. Ha esetleg egy szláv országban szeretnél majd dolgozni, tanulni, vagy szimplán csak az tetszik jobban neked, akkor választ azt.
2023. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az hasznosabb, amelyikben magasabb szintre tudsz eljutni. És abban fogsz tudni magasabb szintre eljutni, amelyikkel szívesebben foglalkozol.
2023. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Isztrián mindkettőt tudod hasznosítani. Én inkább az olaszt mondanám.
2023. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is elsősorban az olaszt javasolnám.Szeretnék azonban annyi kiegészítést tenni,hogy ezt a nyelvet Olaszországon kívűl Svájcban és Szlovéniában hivatalos nyelvként ismerik el.
2023. máj. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A hivatalos nyelv a szlovén... A magyar és olasz határ melletti területeken a magyar és az olasz nyelv is hivatalos."

[link]

2023. máj. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!