Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerb/ horvátot vagy a spanyol...

Szerb/ horvátot vagy a spanyol nyelvet éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Angol felsőfok után a horvát(/szerb) vagy a spanyol(/olasz) nyelv:

-lenne az egyszerűbb? (Ráfordított idő, energia; nyelv összetettsége)

-mutatna jobban az önéletrajzban?

-adna plusz lehetőséget a munkaerőpiacon?

-et tudnám többet használni?


Rövid távon egy B2-es nyelvvizsga a cél a választott második nyelvből (1-2 év max.)



2022. dec. 30. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Spanyolt és olaszt külön-külön is többen beszélik, mint a horvátot és a szerbet együtt.

Szerintem keresettebb is a munkaerőpiacon, mint a szerb és a horvát. A spanyollal a fél világban boldogulhatsz, Dél-Amerika nagy részét is beleértve.

De ez csak az én véleményem, talán jönnek majd mások, más véleménnyel.

2022. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak munkahelyek, ahol az egyik hasznosabb, s vannak, ahol a másik. A szerb-horvát egyébként nagyon nehéz nyelvtanú nyelv, úgyhogy ha arra hajtasz, hogy kevés energiával meglegyen a nyelvvizsga, inkább a spanyolt válaszd.
2022. dec. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok közös is van az angolban és a latin nyelvekben. Ha megszavazzuk, akkor mindenképp a spanyolra szavaznék. Azzal valóban a bolygó nagy részén boldogulni lehet, ahol az angollal nem.


A horvátot inkább valamilyen másik szláv nyelv (pld szlovák) után mondanám reálisnak. De ha lokális európai nyelvet akarsz, alapvetően még az helyett is akkor már inkább a németet vagy az olaszt, ami munkakeresés szempontjából is hasznosabb.

2022. dec. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előbb kell egy cél, aztán lehet megmondani. Ha szerb vagy horvát cégnél szeretnél dolgozni, elég fontos lesz ez a két nyelv, ha viszont az USA-ban, akkor a spanyol.

Szóval mi a cél?

Ha csak úgy, kedvtelésből tanulnál nyelvet, akkor azt válaszd, amelyikhez jobban húz a szíved.

2022. dec. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A szerb/horvát nyelveknek egyáltalán nem nehéz a nyelvtanuk. Nyelvtanilag ugyanaz a kettő, van jó sok szó, amit nem ugyanúgy mondanak illetve a horvátok ún. "ijekavicával" beszélnek. A szerb azt mondja a nőre, hogy lepa, a horvát meg hogy ljepa vagy lijepa. Vajdasági magyar vagyok, az egyetemet szerb nyelven fejeztem (jog) úgyhogy tudom miről beszélek. A gyakorlatban úgy van, hogy ha az egyiket beszéled, akkor beszéled a másikat is. 😁

Hasznosság kérdése meg relatív.

2023. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!