Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik német tankönyvet...

Törpilla02 kérdése:

Melyik német tankönyvet ajánlanátok otthoni nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék a nyáron megtanulni minnél jobban németül, viszont magántanár nélkül, hogy ne befolyásolja a nyári utazásokat. Tudnátok ajánlani valami jó tankönyvet erre a célra?

A német nyelvtudásom szinte (!) teljesen kezdő, az Ideen tankönyv első felét fejeztem be.



2023. máj. 8. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
2023. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%

21. században még vannak ilyen visszamaradott csökkentett szellemi képességűek akik könyvekből tanulnak nyelvet? Pfff


Mesterséges Intelligencia segítségével elsajátítottam a németet kb B2 szintre fél év alatt utána pedig virtuális valóság szervereken németekkel társalogtam és német tudományos cikkeket olvasva kevesebb mint 1 év alatt letettem a felsőfokú nyelvvizsgát.

2023. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves 18:24-es válaszoló!

Egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy a 21.században még léteznek olyan emberek akik mesterséges intelligenciával megtanulnak egy nyelvet majd elhasalnak egy kérdés értelmezésénel. Könyvajánlást kértem nem pedig degradáló dicsekvést. 🥰

2023. máj. 8. 18:45
 4/10 anonim ***** válasza:
8%

Látom nehéz a felfogásod mivel képtelen vagy értelmezni implicit kijelentéseket szóval leírom a gyengébbek kedvéért a kérdésre reflektálva, hogy: Nem ajánlott egy tankönyvből sem tanulni, mivel jóval hatékonyabb technológiák léteznek erre a célra.


Bár konstruktív megjegyzésként írom le hogy ilyen alacsony intelligenciával kétlem hogy képes lennél elsajátítani egy idegen nyelv használatát ha a saját anyanyelveden sem vagy képes alapvető logikai összefüggések levonására. Azért hajrá, legalább termelsz profitot a nyelvvizsgaközpontoknak a sok elbukott próbálkozásoddal!

2023. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erős szavak! Egy egyszerű kérdésből ekkora kálváriát csinálni nem kiemelkedő intelligenciára utal. A fennhangú degradálásodból pedig nem kérek! Ha nem tetszik a kérdés, nem kell rá válaszolni. Csupán egymás idejét pazaroljuk.
2023. máj. 8. 23:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Barmely tankonyv jo otthoni tanulasra, amelyhez van megoldokulcs. Pl

Stufengrammatik [link]

vagy Lazán németül [link]


HOGYAN lehet a mesterséges intelligenciát német tanulásra használni? Nekem ugy tunik, hogy ez meg mindig kezdetleges. Szoval erdekelne reszletesebben, hogyan csinaltad?

2023. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

tegnapelőtt 18:24


tudod mit tettél te le felsőfokon, a bunkóság meg tahóság vizsgáját :D abból viszont jelesre vizsgáztál :D

2023. máj. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valaki ölelje meg szegény kettest. Lehet, hogy utána is így hazudozna, de legalább érezne némi törődést az életében. Az külön tetszik, hogy az intelligenciáról papol, de olyan a központozása, mint egy alsósnak. :D


Kérdező: a Lazán németülnél mindenképp készülj fel rá, hogy vannak benne hibák - a megoldókulcsban is. Ugyanakkor van pár dolog, amivel más helyen nem is nagyon találkoztam, a könyv pedig tök jól elmagyarázza. Összességében nem rossz könyv, de én személy szerint még nem vagyok benne biztos, hogy a második részre is benevezek.

2023. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes érdemi választ!!🥰
2023. jún. 1. 21:35
 10/10 anonim válasza:
Én ezt tudom ajánlani: [link] , nekem a spanyol verzió nagyon bevált és ha olyan a német is, akkor eléggé megéri.
jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!