Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehetne hatékonyan,...

Hol lehetne hatékonyan, ténylegesen is megtanulni egy nyelvet online?

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor ingyen app vagy weboldal kéne. Dánul szeretnék megtanulni beszélni és írni. El is kezdtem a Duolingón, de ott nagyon sok fontos alapot nem tanít meg és a nyelvtant sem magyarázza el. Persze akinek bevált a Duolino az írhatja, legalább látom az átlagot. Előre is köszi!

#nyelvtanulás #dán #Online tanfolyamok
2023. máj. 15. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a Duolingo igazán csak az elején jó, amikor alapdolgokat kell tanulni, majd visszamondani, és ekkor, ebben a kérdésben sem igazán tanulásra való, sokkal inkább kikérdezésre.
2023. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pimsleur, Preply, Elsa Speak meg angollal kapcsolatban - igaz, te nem angolt, hanem dánt kérdeztél - a minap birtokomba jutott pár nagyon klassz dolog - ha utóbbiak érdekelnek, írj PM-et, azaz privát üzenetet.
2023. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1- igen, pl még mindig nem tudom, hogy mi az anyuka dánul, de azt már tudom, hogy az újság az avis..
2023. máj. 16. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Az olasz duolingo nyelvtant is magyaráz valamennyire, úgy emlékszem, de nem tudom, a dán mennyire tartalmas ilyen szempontból.


https://www.youtube.com/results?search_query=dán+tanfolyam

2023. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, a nyelvtan az szerintem olyan dolog, hogy jó, ha az ember a legelején az anyanyelvén, vagy max. esetleg egy olyan nyelven hall-olvas (vagy olyan nyelven tanítják neki élőben), amit nagyon-nagyon jól, azaz magas szinten beszél, de mégjobb, ha az anyanyelvén.

Aztán ha már megvan egy vasbeton erősségű, megrengethetetlen alap, akkor a továbbfejlesztés már történhet online...

A Duolingo az meg alapmondatok megtanulására épül. Olyan tanulásra jó, hogy gyakoroltatja veled, amit nem tudsz. Tehát ha 3.-jára nem tudod, hogy mi az, hogy Szia! Hogy vagy? Akkor 4. jére megmondja. 20.-jára meg csak megjegyzed. De nyelvtant, érdemben szavakat, nyelvi logikát, horribile dictu adott nyelvi kultúrát tanulni egyáltalán nem lehet belőle/vele.

2023. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A Duolingo ... nyelvtant, érdemben szavakat ... tanulni egyáltalán nem lehet belőle/vele."

Hány nyelven próbáltad már? Minden nyelven mást és mást tudhat attól függően, hogy hol tart a fejlesztése.

2023. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Gaál Ottó féle Kreatív nyelvtanulást próbálta valaki? Dán nyelvhez is van.
ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!