Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "srác" és "haver" kifejezést...

LengyelLena kérdése:

A "srác" és "haver" kifejezést csak a férfiaknak megfelelőek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok magyar anyanyelvű és hallottam egy sorozatban, hogy a srác szót mint angol "guys" használták, azaz a lányoknak is.

2023. máj. 17. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ezek szleng kifejezések, nincs rájuk "hivatalos" definíció.

Ezeket a kifejezéseket vagy csak fiúkra, vagy vegyesen fiúkra-lányokra használva hallottam eddig. Olyat nem, hogy valaki egy csak lányokból álló társaságra "srácok" vagy "haverok"-ként hivatkozna.

2023. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

A srác kifejezetten fiút jelent szerintem még most is.


A haver pedig csak szleng kifejezés a barátra, illetve jelenthez valakit, akivel joban vagy, megkülönböztetve a közelebbi barátoktól. Használható lányra is, legfeljebb a legtöbb ember elsőre inkább fiúhaverra fog asszociálni.

2023. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

A "srác"-cal kapcsolatban egyetértek az elsővel, egy vegyes (fiú-lány) társaságra is lehet használni, de csak lányokra szerintem nem a legmegfelelőbb.

A haver egy nem olyan közeli barátot jelent

2023. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak egy lány/nő vagy több lány/nő (köztük nulla fiú/férfi) szerintem nem "haver(ok)" meg nem is "srác(ok)".
2023. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Benne van az értelmező szótárban a srác...

[link]

2023. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Sziasztok srácok! - lányok-fiúk vegyesen, csak fiúk.

Találkoztam egy sráccal. - Találkoztam egy fiúval. (lányra nem használjuk)


Találkozom a haverjaimmal - lehet csak lányok, lányok-fiúk vegyesen és csak fiúk is.

2023. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A "srácok" elsősorban fiúkra vonatkozik, de vegyes csoportra használható. Csak lányokra vonatkozóan nem mondanám, és nem is hallottam még így. Egyes számban a "srác" csak fiú lehet.


A "haver" szóból elsősorban fiúkra gondol az ember, de a "srácok"-hoz hasonlóan ezt is lehet fiú-lány vegyes csoportra használni. Előfordult már, hogy hallottam a "lányhaver" szót, ha a beszélő pontosítani akart, hogy a haver, akiről beszél, lány (mert csak a "haver" inkább fiúra vonatkozik).


Csak lányos csoportban inkább a "lányok" vagy a "csajok" a jellemzőbb megszólítás.

2023. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"Előfordult már, hogy hallottam a "lányhaver" szót"

Ezt én még nem hallottam. Ha fiataltól hallanám, azt gondolnám, hogy egyszerűen csak nem tud még elég jól magyarul (akárhány éves, akár 20 is lehet), hogy nem elég nagy a szókincse, mert nem olvas eleget, stb. és az angol "girl friend" mintájára előállított erőltetett valaminek tűnne. Én inkább havernőnek hallottam már, de valahogy az se az igazi.

2023. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Á igen, ha valamit te nem hallottál, akkor csak az oktatlan pórnép beszél úgy.
2023. máj. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Thunderfairy ***** válasza:
50%

Haver:

Az a személy akivel szivesen egyűtt vagy, elvagytok és kész. Jól érzitek együtt magatokat de ennyi a kapcsolat.


Barát: Akkor vagy barát hogy ha a másik számíthat rád hogy segítesz neki a bajban is. Nagyon nem egyenlő a haverral. Szerencsés vagy ha egész életed során 1-et már találtál.


Girlfriend:

Ez a barátnő értelembe vett lány barátod. Szerelmi kapcsolatba vagy vele.

2023. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!