Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem az angolomat?

Hogyan fejlesszem az angolomat?

Figyelt kérdés
Most B2es szinten vagyok, de szeretnék minél hamarabb C1re jutni. Szerintetek mivel tudom legkönnyebben fejleszteni a nyelvtudásomat?

2023. máj. 18. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nyelvtanulással. Ehhez kitaláltak nyelvkönyveket, amik pont úgy vannak összeállítva, ahogy a legérdemesebb megközelíteni az egészet: fokozatosan és párhuzamosan fejlesztik az összes készséget. Mellette persze bármit csinálsz angolul, az használ, de (főleg, ha nyelvvizsgában gondolkodsz) nem érdemes máshogyan csinálni, mert pl. ha állandóan csak sorozatokat nézel, azzal csak a hallott szövegértésed javul, a beszédkészséged viszont éppenhogy visszafejlődik.
2023. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Nekem sima nyelvtanulással egyátalán nem ment a dolog.


Fórumokon kommunikáltam másokkal, sok könyvet olvastam és sok filmet néztem.

2023. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Nekem sima nyelvtanulással egyátalán nem ment a dolog."

Nem csak a tankönyvet kell használni, persze, hanem a nyelvet. Minél többet, annál jobb.

De a tankönyv a mankó, ami segít. Az mutatja az utat, hogy merre van az előre, mik azok a dolgok, amikben még fejlődni kell, mik azok a dolgok, amiket még meg kell tanulni, amiket még jobban be kell gyakorolni. Mert persze, mondjuk egy filmből is tanul az ember új szavakat, kifejezéseket, de a könyvben vannak azok a gyakorló feladatok, amelyek segítenek, hogy ne csak egyszer találkozzunk az új szóval, hanem meg is tanuljuk, elő is tudjuk majd hívni később, abban vannak azok a mondatszerkezetek, amelyek máshol nem jönnek elő olyan mennyiségben, olyan gyakoriságban, hanem csak pont a tankönyv feladataiban, a tankönyv szövegeiben, hogy ne csak passzívan ismerjük majd, ne csak felismerjük, ha megint szembe jön, hanem aktívan használni is megtanuljuk. Az hívja fel a figyelmet arra, hogy mi helyes meg mi nem, az magyarázza el, hogy mi a különbség X meg Y között, stb.

Nyelvkönyv nélkül is lehet nyelvet tanulni, igen, pl. akiknek az anyanyelvük, azok sem könyvből tanulják. (Vagy mégis?... Hiszen ők is járnak iskolába, ahogy mi magyar nyelvtant tanulunk, ők is tanulják a saját nyelvüket könyvből is...) Aki viszont nem tud annyi időt angol nyelvi közegben tölteni, az több újdonsággal találkozhat, ha egy órát arra szán, hogy a nyelvkönyvben haladjon, mint ha arra, hogy megnézzen két részt egy sorozatból.

2023. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz 3-as. Csak azért írtam, hogy ne feltétlenül keseredjen el a kérdező, ha nem úgy megy az aktív tanulás, ahogyan elképzelte.

Nagyon sok embert ismerek, akik ezt az egy módját ismerték a nyelvtanulásnak (Tankönyvek, segédkártyák, gyakorló feladatok) és sok év után sem ment nekik a természetesnek tűnő nyelvhasználat. Még csak azt sem merem állítani, hogy egyenlő arányban vannak a nyelvtanulók között. Valószínűleg sokkal kevesebb az ilyen ember.


Amit tudok még ajánlani, az az egynyelvű "natural method" tankönyvek. Igaz nem angolt, hanem más nyelvet sikerült ezzel a módszerrel effektívebben megtanulnom, de szerintem ezzel is érdemes tenni egy próbát. Csak meg kell találnod a saját szinted és onnan folytatni a tanulást, ami talán nehéz lesz.

2023. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ha mindennap tanulsz egy kicsit, akkor rengeteget fejlődhetsz.


hasznos instagram oldalak:

@english.lesson

@stepwithusangol

@angolultanulunk

2023. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fejlődni úgy lehet, ha az ember fejlődik. Ez tán meglepő lehet egyeseknek. :D Tehát például olvas, és feltűnik neki egy nyelvtani szerkezet, amiről nem érti, mi ez vagy miért van itt, és utánanéz. Megjegyzi az ismeretlen szavak jelentését, meg a szófordulatokat. Satöbbi. Ennek a felét meg adja a tankönyv, így zárul be a kör. :D Szóval nem értem, hogy miért nem tud valaki tankönyvből tanulni, ugyanazt csinálja... Az utolsó fokozat a tankönyvsorban az az Advanced, az általában csak a való életből belemásolt újságcikkekből áll. A gyakorló feladat az tán hátráltat? Fura. :D :D :D
2023. máj. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"az Advanced, az általában csak a való életből belemásolt újságcikkekből áll"

Nem, egy csomó feladat is van benne, nem csak újságcikkek. Pont ez a jó benne.


Amikor az ember olvas, inkább arra figyel, hogy miről olvas, nem arra, hogy milyen szerkezetekkel találkozik, így eleve kevésbé tűnnek fel neki az újdonságok, amiket még megtanulhatna célzottabban is. Ha neki kell utánanéznie, hogy mi az a szerkezet ott, miért úgy mondják, miért nem máshogy, stb., esélyes, hogy nem fog eljutni a megfelelő információig, mert túl macerás. A tankönyv viszont eleve elé rakja, hogy ne neki kelljen előásnia valahonnan. Ezért (is) jó a tankönyv.

2023. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!