Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szobeli vizsgára mennyi...

A szobeli vizsgára mennyi idővel előtte kezdtetek el készülni?

Figyelt kérdés
Angol középszintű érettségit csinálok idén. 20 évvel ezelőtt érettségiztem, de most szeretnek főiskolára menni, ezért h elerjem a pontokat minimum egy 4es angol kozepfokot kell hoznom. Tavaly októberben elkezdtem egy tanárral tanulni és május 11ig csak az irasbelivel foglalkoztunk, minimalis szinten néha beszélgettünk. Most ott tartunk h alig állunk vhogy a szobelivel, a témák teteleinek a kidolgozasaval holnap fogunk végezni. Szerinte a kovetkezo 3 hét elég lesz, közben pedig azt érzem h ehhez bizony neki kellett volna állni már akar március elején. Október óta heti két órát vettem, de ha szól, akkor lehetett volna heti 3 hét is. Azt mondja h ha korábban kezdtünk volna el készülni, az nem ért volna semmit, mostanra biztosan elfelejtettem volna a szavakat. Mosr viszont kapkodás van, be rakott heti 4-5-6 órát is, nonstop angol filmeket kene hallgatnom. A kepek összehasonlítását se vettük meg át. Ő úgy gondolja h megvan a tudásom, de lelkileg nem állok azon a szinten, de szerinte meg be érhet. Szerintem az van h nem vállalja a felelosseget azért h nem kezdte el időben a szobelire való felkészítést. Úgy véli h szorongó típus vagyok és ezen az se segített volna, ha korábban nekiallunk, és h azért nem mondta akkor h emeljunk órát m fáradtnak tuntem. Szerintetek tényleg nincsen ebben semmi felelőssége?

2023. máj. 28. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Alapesetben párhuzamosan szokás ezekre készülni, nem hallottam még ilyet, hogy komplex vizsgánál ennyire megbontják. Valami itt félrecsúszhatott, vagy te becsülöd alá magad nagyon, vagy ő nincs annyira a topon tanítás ügyileg.
2023. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
3 hétnek elégnek kell lenni arra, hogy szóbelire felkészülj.
2023. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Amikor elkezdtem angolul tanulni, akkor kezdtem készülni az összes későbbi vizsgámra.
2023. máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy ennyi idő elég lesz-e, de középszinten egy négyes eredményhez összességében csak 60% kell. Szerencsére az angol érettségi esetén a szóbeli csak 33 pont a 150-ből (nem 50 mint a többi tárgynál), így nem tudod annyira lerontani az írásbelit ha esetleg mégse sikerül olyan jól a szóbeli. Szóval szerintem tegyél bele mindent ebbe a 3 hétbe, de ha jól sikerült az írásbelid, akkor én nem nagyon izgulnék a szóbeli miatt.
2023. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az biztos h én is alabecsulom magamat, de szerintem ezt lehetett volna kicsit azzal kompenzálni h nem 3 héttel elotte kezdünk el készülni.


Plusz meg azzal védekezik, h iszonyat nem tudnak a diákok angolul, hozzájuk képest én jó vagyok.


Az tény h olvasva jóformán mindent megértek, h a special expressionok alig jönnek a számra, a témákhoz se tudok meg jóformán hozzászólni se. Azt mondja h 5-8 minta vizsgát megcsinalunk es nem lesz gond.


Nekem ez vhogy nagyon kevésnek tűnik es az külön nem tetszik h rám van bízva h milyen ütemben haladjunk. Nem én vagyok a tanár, nem nekem kell tudnom a tanulási ütemezést.

2023. máj. 28. 21:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahh, az írásbelin nagyi kivoltam. Megírtam előtte a 2021es és 2022es erettsegiket probakent, 82 és 85 százalékosak lettek, aztán az idein meg így éreztem h nem lett jó sajnos. Ami korábban az erossegem volt, a hallott szöveg értése, ment a legkevesbbe, olyan baromi hangosan szólt a felvétel h teljesen összezavart.
2023. máj. 28. 21:42
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

"a témákhoz se tudok meg jóformán hozzászólni se"

Ez abból adódik, hogy nincs mondanivalód, ami pedig abból adódik, hogy magyarul sem tudnál hozzászólni a témákhoz. Beszélgess, vitatkozz többet magyarul is a vizsgáig, hallgasd figyelmesen, amikor mások beszélgetnek, hogy milyen témákban milyen szempontokat hoznak elő, stb. Ha lesz mondanivalód (magyarul), akkor angolul is sikerülni fog elmondani, amit akarsz.

2023. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Matekra kb. 15 évvel előtte, történelemre két nappal.
2023. máj. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!