Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit lenne a véleményetek...

Mit lenne a véleményetek arról, hogy tanárral tanuljak-e meg szlovákul?

Figyelt kérdés
Felvidéki magyar vagyok, és hát mindig is baj volt belőle, hogy nem tudok nagyon szlovákul, mert kiskoromba letojtam. Szinte alig van alap, és mivel nincs nagyon arra nehéz építkezni. Apám mondta hogy beszélni kéne, és utána menne, de igazából akaratom se nincs így, mert egyszerűen bennem van a harag a nyelv iránt, meglehet azért mert szüleim mondogatták nekem, hogy tanuljam, és igazából tudom, hogy kéne, meg hát bankba így nem tudok mit tenni. Meg vannak szlovák rokonok, azokkal meg nem tudok beszélni, kicsit szégyellem is magam miatta őszintén. Mondtam apámnak, hogy csak tanárral tudna engem rávenni, hiszen ha magamtól is tanulnám, lehet, hogy valami rossz szokást vennék fel, és azt eléggé nehezen lehetne korrigálni, időigényesebb is, a tanár meg tudja a dolgát, hogy mivel kell kezdeni, és mire figyelni. Mondtam apámnak, hogy előbb tanulok meg németül (Duolingo), mint szlovákul, mert az a nyelv nem idegesítő, már úgy hangzásilak, meg tanultam is általánosba németül, azzal a nyelvvel különösebben nincs gondom. 20 éves vagyok srác vagyok, mit tegyek? Mondta, hogy jól van, de ez csak ilyen beletörődés, nem elfogadás, nyilván tudom, hogy mivel Szlovákiába élek, tudni kell kéne a nyelvet, csak a lélek sem vesz rá engem, hogy tanuljam a szlovákot. A másik csak pár kilométerre lakok Magyarországtól, meg oda is járok suliba.

2023. jún. 2. 18:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!