Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme utolsó mentsvárkén...

Van értelme utolsó mentsvárként a "Don't Panic Angol" nyelviskolát választani, ha 30 éves koromra se tudtam eljutni egy normális középfokra?

Figyelt kérdés

[link]


12 éves korom óta tanulok angolul, most 30 vagyok. Közben a diploma miatt nagy nehezen sok-sok évvel ezelőtt sikerült letenni egy középfokú nyelvvizsgát, de azóta is már rengeteget felejtettem és semmi motivációm már a szürke nyelvkönyvekhez meg állandó szómagoláshoz.


Láttam ezt a nyelvsulit és elvileg beszédcentrikus és azt ígérik, hogy marha gyorsan megtanulok angolul. Engem a beszéd érdekel, mert levelet írni gugli fordítóval is tudok.


Szerintetek megéri erre jelentkezni vagy ugyanolyan pénzlehúzás mint az összes többi?



2023. jún. 4. 12:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem értesz hozzá, 10-es. A 9-es ért. Lehet, hogy nem is tudsz rendesen egy nyelvet se, de ha igen, akkor teljesen biztos, hogy nem nyelvkönyvekből tanultál meg. Hogy azokat ki írta, az masszívan indifferens.
2023. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

"Nem értesz hozzá, 10-es. A 9-es ért."

:DD

És te? Te honnan? És mikor láttál utoljára ezerkilencszázhányas kiadású tankönyvet? :D

2023. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Jó nyelviskola, de pl. a Speak! is hasonló.
2023. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

a flimre lehet feliratot tenni, eloszor magyart, aztan ha jobban megy akkor angolt, vagy akar egyszerre a kettot.


vagy, elmesz multihoz dolgozni.....

2023. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"vagy, elmesz multihoz dolgozni....."


Oda az életben nem vesznek fel, ha nem beszélsz folyékonyan angolul. 22-es csapdája.

2023. jún. 5. 20:00
 16/16 anonim válasza:

Nyelviskolák közül, ahol tanultam vagy dolgoztam, a Don't Panic messze a legjobb. Tényleg a beszéden van a hangsúly, változatosak a témák, és a tanárokat is megválogatják. Ha az alapvető tudásod megvan, csak folyékonyabban/változatosabban szeretnél beszélni, akkor tökéletes. Én is elégedett voltam velük, mások is.


Teljesen kezdőknek/újrakezdőknek viszont pont azért nem ajánlom, ami haladó szinten előnyös: a 100% angol beszéd miatt. Nyelvtanár vagyok, nekem az a tapasztalatom, hogy nulláról csak a célnyelven tanulni sokszor több vergődéssel jár, mint az első két-három hónapban megengedni egy-egy rövid magyarázatot magyarul, a tanuló megérti, aztán lehet a célnyelven gyakorolni tovább.

nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!