Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni perfektül németül,ha nincs lehetõség német anyanyelvüekkel beszélni,sem Némtországba kiutazni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 15:41
 1/6 anonim válasza:
100%

Hallgass sok Rammsteint.

Amúgy dalszövegek, filmek adhatnak egy alapot ha fogékony vagy a nyelvre és a tanulásra.

2023. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
50%

Nekem az italk-ot ajánlották.

Úgy tudom nem kell beszélned senkivel ott, bár lehet van rá lehetőség. Őszíntén olyan mélyen még nem néztem meg. De nagyon sok videó és podcast van fent ami valamennyit biztos segít.

2023. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi az az italk?
2023. jún. 6. 16:10
 4/6 anonim válasza:
Egy alkalmazás
2023. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Könyvek, forumok, beszégető partnert is találsz neten. Csak kitartás kérdése, persze kifogást mindig lehet találni.
2023. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az italknak pont az a lényege, hogy magántanárt találj magadnak a neten keresztül. Alapvetően fizetős, de nagyon olcsókat is ki lehet fogni (pl Üzbegisztánban 1000 Ft/óra is már soknak számít :) )


Az eredeti kérdésre visszatérve, szinte lehetetlen úgy megtanulni bármilyen nyelvet hogy nem használod gyakran. Zenéket hallgatni, sorozatokat nézni, olvasni jó dolog, de azzal csak a passzív tudásodat fejleszted. Lehet hogy mindent meg fogsz érteni, de kb makogva fogsz tudni csak beszélni. A beszéd az egy másik nyelvi képesség és csak lazán kötődik a megértéshez. Külön kell begyakorolni.


Nekem a francia felső úgy lett meg, hogy találtam egy francia magántanár csajt (magyar, de 8 évet élt gyerekkorában Párizsban), akivel kizárólag beszélgettem, de úgy bármiről kötetlenül, nem holmi anyagot követve. A magántanár személye sokkal fontosabb volt mint a nyelvtudása, kb a 4. volt a sorban mire megtaláltam őt, akivel igazán élveztük egymás társaságát, semmi tanulás fílingje nem volt, nem úgy mint az előtte lévő 3 akik nem jöttek be, főleg azért mert nyomatták a szigorú tanárszerű módszerüket, feladatokkal traktáltak, stb. holott én eleve mondtam nekik hogy nekem nem az kell.

Amúgy én azért is ezt nyomattam, mert már angolul is, németül is megtanultam így, azaz hogy szinte semmilyen tantervet nem követtem, csak a legeslegelején, kb. az alapfok legaljáig. Onnantól a tankönyvszerű tanulás inkább korlátoz mint fejleszt.


Amúgy a magántanárral heti 2-3x találkoztunk 1-1.5 órát és elejétől végéig csak csevegtünk, és megkértem hogy javítsa ki a hibáimat, olyan mértékben hogy az ne legyen túl zavaró, vagyis csak a nagyon durva szarvashibákat meg a nagyon gyakran előfordulókat. Fontos hogy a tanár személyisége passzoljon hozzád. Ha még 4-5 alkalom után is van olyanod hogy "bakker most miről beszéljünk?", akkor dobd és keress egy másikat. Az a jó amikor azt veszed észre hogy "hoppá! már le is járt az idő?", és már azonnal várod a következő alkalmat. A motiváció, játékosság, élvezet nagyon fontos a nyelvtanulásban, különben egy szenvedés lesz és nem fogsz haladni. Ha már rá kell venned magad, akkor rosszul csinálod. Én alig vártam hogy végre túl legyek a munkán és egy kis nyelvtanulással kikapcsolódjak. Ez a titka, ha ezt eléred, akkor hamar eljutsz a perfektig.

Nekem másfél év magántanár kellett, utána meg is lett a felső. Előtte 3 évig tanultam heti 2 órában gimiben (angolból már akkor felmentettek, mert 15 évesen meglett a felső). A gimis órák kb sz.rt se értek, épphogy az alapokra voltak jók. Mellette kezdtem nézni franciául sorozatokat (úgy hogy évekig kb egy mukkot nem értettem, de akkor is néztem, aztán lassan megjött az értés is), olvastam magazinokat (csak a sokszor előforduló szavakat szótáraztam ki, de nem írtam fel, ez is motivált hogy megjegyezzem, mert nagyon sz.r érzés volt már harmadjára is ugyanazt előkeresni. Ja persze nyomtatott szótárból :) )

Aztán gimi után kerestem a magántanárt és onnantól volt a másfél év a felsőig.



Erre a magántanárosdi beszélgetésre az italk is tökéletes lenne.

2023. jún. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!