Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német anyanyelvűek mennyire...

A német anyanyelvűek mennyire tartják be/hogyan tudják logikusan megtanulni a der-die-das alkalmazását főneveknél?

Figyelt kérdés
Nyilván azokra a szavakra gondolok, amiket én magyarként nem tudnék megérteni, mitől hímnemű vagy nőnemű...
2015. szept. 30. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy nem hibáznak vele, ahogy te sem hibázol, ha magyarul beszélsz. Rögzül gyerekkorban, amikor megtanulsz beszélni, és kész.
2015. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam már két németet ahogy vitatkoznak ezen :D mókás volt.
2015. szept. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

jó nekik akkor, ha tudják :D

jó mondjuk más persze az, ha valaki kiskorától tanulja szülőktől, és más az, aki már x éves kora óta idegennyelvként az iskolában.


én egyébként angoltanáromtól hallottam hogy a britek jó része elég hibásan beszéli az angolt.

mondjuk ezt olyasmiként fogtam fel, ami itt is működik, bizonyos kevésbé tanult embereknél :D

2015. szept. 30. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogyan te sem téveszted össze, hogy pl. nem kutyátől, hanem kutyától, ez bennük is ugyanúgy rögzül, hiszen így használják mióta csak beszélni tudnak. Egyébként őszinte csodálatom, ha te találtál bármilyen rendszert is abban (a végződések megjegyzésén kívül), hogy melyik főnév miért olyan nemű amilyen.
2015. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt: tehát ez náluk nem egy tanult készség, ugyanúgy, ahogyan egyikünk sem emlékszik hogyan tanulta meg a magyar ragozást például :D.
2015. okt. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszer beszeltem egy nemettel, azt mondta hogy meg ok is ossze szoktak keverni.
2015. dec. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!