Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért lett valamiféle “mém”...

Miért lett valamiféle “mém” Orbán Viktor “íz der any kevscsön?”-éből? Végülis így kell kiejteni.

Figyelt kérdés
Úgy értem nyilván nem úgy ejti ki mint egy anyanyelvi angolul beszélő de melyik szót hibázta el? Minden szót a helyes kiejtéssel mondta csak nyilván nem úgy ahogy aki tényleg angolul beszél. De ez más magyaroknak jobban menne? Úgy értem én is max hasonlóan tudom kiejteni, nem hinném hogy sokkal jobban. Arra vagyok kíváncsi mi volt a legnagyobb hiba benne, mi az ami miatt az interneten ez az egész felkapott lett?

2023. jún. 14. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Egyfelől az angol ezt többes számban kérdezné meg: Are there any questions? Vagy csak szimplán: Any questions?

Másfelől tényleg röhejesen borzasztó a kiejtése. Nála még a Szijjártó is szebben beszél, pedig ő sem beszél szépen.

Egy ilyen magas rangú politikus vagy tanuljon meg rendesen agolul, vagy használjon tolmácsot, de ne égesse magát meg az országot.

2023. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De mitől rossz a kiejtése? Hogy kéne kiejtenie? Csak tanulok angolul de nem tudom hogy máshogy lehetne jobban kiejteni. Úgy értem így videón tényleg olyan mintha rossz lenne a kiejtése de nem vagyok biztos benne hogy nekem sokkal jobb. Végülis helyesen mondta a szavakat, mit kellett volna változtatnia a kiejtésén? Ha angolul beszélek hogy tudom kevésbé borzasztó kiejtéssel beszélni?
2023. jún. 14. 15:53
 3/16 anonim ***** válasza:
14%

Most néztem meg először. Hallottam már röhejesen rossz magyar angol kiejtést. Ha például felmész Twitch-re, a magyar streamerek 95%-ának borzalmas az angol kiejtése. Fú te. Valami iszonyatosan rossz...


De Orbánnak ez a mondata egyáltalán nem rossz. Nem tökéletes, de tökéletesen érthető. Szerintem csak sokan félreértelmezik a közönség röhögését. Lehet azt hiszik, hogya kiejtésen nevetnek, de kontextus hiányában valószínűsítem, hogy valami máson.

2023. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Lehet , hogy tanulsz angolul.. de magyartól angolt tanulni Magyarországon nem ugyanaz , mint ha angol nyelvterületen élnél és ott tanulnál.. A magyar akcentus borzalmas és Viktoré még azok közül is a legborzalmasabb…

Mikor kiköltöztem Angliába már volt otthon tanult angolom.. megsúgom , hogy szart sem ért .

Megtanulsz mondjuk otthon , kijössz , és nem fogod érteni az angol embereket.

2023. jún. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A szituáció volt nevetséges, bár tény, hogy a kiejtése is egy iskolás gyerek szintjén van, de ezzel nem lenne probléma. Van aki beszél több nyelven és pl nem az angol az erőssége. Ez egy elnézhető dolog. A helyzet, az előzmények és az a kiállás, na az volt nevetséges.
2023. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

"kevscsön?”-éből? Végülis így kell kiejteni."

Nem, nem így kell kiejteni, ne rongáld a nyelvérzékemet, köszi. :) Kveszcsön. :)


"De ez más magyaroknak jobban menne?"

Attól lett felkapott, hogy akik a youtube-on meg a tiktokon nőnek fel, azt hiszik, hogy akinek erősebb az akcentusa, mint az övék, azok nem is tudnak angolul.

2023. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

#6: Kveszcsön? Miért? Látsz te V betűt a question szóban? Én nem, így kiejtve sem lehet benne v hang, hiszen azt kizárólag a V betű jelölheti. Az U és a W betű sosem jelöli a v hangot, így a question-ben sem. Ha már nyelvérzékről beszélsz...

Az meg, hogy s-sel vagy sz-szel ejtik, nem igazán fontos, hiszen mindkettő használatos, mivel az sz hasonultat az azt követő cs-hez, így könnyedén válhat s-sé. Magyarul is a "kész csoda" simán hangozhat "kés csoda"-nak gyors beszédben.

2023. jún. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
6-os Elírtam, bár tény hogy eddig nem vettem észre. Viszont most írják hogy nem kvescsönnek kell ejteni. Ha v betűt nem ejthetünk akkor mit ejthetünk helyette? Hogy kell pontosan kiejteni?
2023. jún. 16. 00:16
 9/16 anonim ***** válasza:

"Magyarul is a "kész csoda" simán hangozhat "kés csoda"-nak gyors beszédben."

Magyarul. Angolul meg máshogy működik a hasonulás. Ha úgy lenne, mint a magyarban, akkor úgy mondanák, hogy bugd, nem úgy, hogy bukt. Pedig úgy mondják, hogy bukt. Úgyhogy a magyarra hivatkozást hagyd.


"hogy s-sel vagy sz-szel ejtik, nem igazán fontos, hiszen mindkettő használatos"

Akkor a szótár miért nem jelzi ezt?

[link]

2023. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha v betűt nem ejthetünk akkor mit ejthetünk helyette? Hogy kell pontosan kiejteni?"

Úgy kell kiejteni a w betűt, hogy úgy csinálsz az ajkaiddal, mintha ú betűt akarnál ejteni, de csöndben maradsz, és a következő magánhangzót ejted. :)


we

where

what

why


A magyar v betűt meg úgy ejted, hogy a felső fogsorod találkozik az alsó ajkaddal. Egész más, tényleg.

2023. jún. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!