Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni angolul...

Meg lehet tanulni angolul decemberig úgy, hogy egy középfokú nyelvvizsga sikerüljön (csak írásbeli)?

Figyelt kérdés

Elhatároztam magamat, hogy megtanulok angolul, ráadásul elég intenzív módon.

Minden héten min. 10-12 órát tanulnék angolul (nyelvtan és szókincs), plusz angolul hallgatnék zenét és néznék filmet és sorozoatokat.

Így készülnék fel 5 és fél hónap alatt a középfokú írásbelire. Természetesen nem egy nehéz nyelvvizsgát választanék, hanem egy könnyebbet, pl. Origót.


Szerintem ugyan ez meredeken hangzik, de lehet realitása, ha az elszántságomat és kitartásonat nézük.

Szerintetek sikerülhet, vagy azért több idő kell egy könnyeb középfokú nyelvvizsgara is? Ha az utóbbi, mikor javasoljátok?



2023. jún. 15. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

"elég intenzív módon."


"Minden héten min. 10-12 órát tanulnék "


Az napi másfél óra... azzal nem hogy középfokúra nem tanulod meg de olyan szintűre sem hogy minimálisan elböfögj valamit

2023. jún. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

" azzal nem hogy középfokúra nem tanulod meg de olyan szintűre sem hogy minimálisan elböfögj valamit"

Tehát akkor hány hónap kell ahhoz, hogy valaki heti MIN. (hangsúlyozom hogy minimum, ez néha lehet jóval több is!) 12 óra tanulással minimálisan elböfögjön valamit -csak hogy éljek a szóhasználattal-?

2023. jún. 15. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem
2023. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az origó sem könnyebb, mint a többi ugyanolyan szintű, hiszen mind akkreditált, vagyis be vannak lőve az adott szintre - csak a feladattípusok mások.


Egyáltalán milyen szintről indulsz?


Az, hogy végig feltételesmódban írsz, nem valami meggyőző... Egyébként meg miért kérdezed? Mégsem határoztad még el magadat, hanem attól teszed függővé, hogy elhatározod-e tényleg, hogy mi lehetségesnek tartjuk-e vagy nem?...

2023. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg A2-es szintent vagyok, nem ismeretlen nyelv, egyszerűbb társalgást megértek, és be is tudok csatlakozni, azonban értelemszerűen rengeteg hiányosságom is van, mind nyelvtanban, mind szókincsben.


Feltételes módban pedig azért írtam, hogy ne tűnjön úgy, mintha túlságosan is elrugaszkodtam volna a valóságtól.:D Lehet, érthetetlenül hangzik, de így éteztem a legjobban, ha feltételes módban írok. De az elhatározás, az elszántság adott, tehát kijelentő módban is simán írhattam volna.

2023. jún. 15. 21:59
 6/6 Thunderfairy ***** válasza:
65%
Csak azt tudnám miért olyan sürgős ez???
2023. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!