Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Languagecert szerintetek...

Languagecert szerintetek mennyire színvonalas?

Figyelt kérdés
Elvileg nemzetközit ad,gondolom nem egy Cambridge, de hogy pl origohoz képest milyen?

2023. jún. 19. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 5 évvel ezelőtt angol nyelvvizsga miatt mentem oda, tapasztalat alapján szerintem nagyon könnyű. Mostanában hallottam, hogy elvileg nehezítettek rajta, de ez persze nem biztos. Az Origont nem ismerem, de így vaktában merem állítani, hogy nehezebb mint a Language.
2023. jún. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem

Nagyon vegyesek a válaszok ismerősöktől

Van aki szerint az origo a nyelvvizsgak megcsufolasa,van aki szerint a languagecert a marhajo használható nyelvtudas ,gondoltam megkerdezem itt is,mert már osszezavarodtam

2023. jún. 19. 19:02
 3/7 Thunderfairy ***** válasza:
Ha tudás a fontos akkor minnél nehezebbet sikerűl annál biztosabb hogy tudás is van.
2023. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogyhogy színvonalasabb?

Államilag akkreditált nyelvvizsga ugyanúgy, mint az origó vagy akármelyik másik. Az, hogy akkreditált, azt jelenti, hogy be van lőve B2 szintre a B2-es nyelvvizsgájuk, C1-es szintre a C1-es, stb., tehát ugyanannak az embernek a nyelvtudásáról egy adott időpontban mindegyik nyelvvizsgaközpont ugyanazt állapítaná meg adott szinten: vagy mind azt, hogy eléri a szintet, tehát átmenne a vizsgán a többi nyelvvizsgaközpontban is, vagy pedig azt, hogy nem éri el a szintet, tehát megbukna, bármelyik nyelvvizsgaközpont nyelvvizsgáját választaná is.

Az ne tévesszen meg, hogy némelyik nyelvvizsga azt híreszteli magáról, hogy "nemzetközlileg elfogadott", mert ez csak reklámszöveg, hogy hozzájuk vidd a pénzedet, ne másik nyelvvizsgaközpontba. Hogy melyik külföldi oktatási intézmény vagy munkahely mit fogad el, az rájuk van bízva: az is, hogy milyen nyelvvizsga típust, milyen szintűt és mennyire frisset(!).

Úgyhogy azt kell előbb eldöntened, hogy milyen célból van szükséged a nyelvvizsgára és ha mondjuk munkavállalás céljából, akkor a kinézett munkáltatótól kell megkérdezni, hogy milyen nyelvvizsgát akar látni bizonyítékul és mikorit. Lehet, hogy semmilyet, mert pici cég és úgyis minden jelentkezőt behívnak interjúra, ahol majd egyszercsak átváltanak angolra és úgy kell tudni folytatni a beszélgetést és az nekik elég lesz, az is lehet, hogy mondanak egy konkrét típust, és lehet, hogy azt is megmondják, hogy ne legyen egy évnél régebbi, mert nem arra kíváncsiak, hogy hosszú évekkel a munkába állás előtt mennyire beszélted a nyelvet, hanem az, hogy a munkába álláskor mi újság.


Szóval csak akkor papírozd majd le a tudásodat, amikor magára a papírra szükség lesz valami miatt, addig fölösleges pénzkidobás lenne, mert menet közben csak elavul.


A főfeladat az, hogy bármilyen szinten vagy is jelenleg, folytasd tovább a tanulást, vagy minimum a minél aktívabb nyelvhasználatot, hogy ne fejlődj vissza.

2023. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a DExamot érdemes megnézni, ha magyarországi továbbtanulásról van szó, mert annak, aki magyar középiskolákban tanult, annak a legtesthezállóbbak a feladatai, hiszen az érettségiből fejlesztették ki, amire ugye a középiskolák felkészítenek:

[link]

2023. jún. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. jún. 20. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Baromság ezen agyalni, hogy színvonalas vagy sem.

Ha neked tudás kell, akkor tanuld a nyelvet ezerrel papír nélkül is. Ha papír kell, akkor szerezz nyelvvizsgát, olyat, amit elfogadnak a célodhoz, azon belül hót mindegy melyiket. Egyéni preferencia.

2023. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!