Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tanácsaitok és tippjeit...

Milyen tanácsaitok és tippjeitek van nyelvtanulással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2023. jún. 19. 23:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nagyon fontos beleépíteni a hétköznapokba is, akár 15-20 percet foglalkozni a célnyelvvel minden nap. Itt nem a konkrét tanulásra gondolok, hanem egy cikk elolvasása, 1 sorozatrész megnézése.
2023. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tanulásra mennyit érdemes szánni?
2023. jún. 20. 00:13
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden lehetséges idõdben, lehetõleg mindent a célnyelven csinálj.

És ne méricskéld, hogy ó, már megvolt a mára kitûzött 3 óra, lehet elfelejteni.... Nem, ez nem így mûködik. Ne is érdekeljen hogy mennyi idõ.

2023. jún. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A tanulási folyamatra mennyit ajánlasz? 12 óraban dolgozok, de szeretnék mihamarabb megtanulni angolul. Remélhetőleg hamarosan váltok jobb mhelyre, de addig sem akarok tétlenül ülni.:)
2023. jún. 20. 06:29
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Menj ki az adott országba és hazasodj meg. Én 3 éve ezt csináltam (lengyel), nem ismerek ennél jobb módszert. Plusz kis Duolingo, de az már csak hab a tortán.
2023. jún. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
20%

"Megtanulni" az nem fog menni, mert jó eséllyel egy olyan harminc év szorgos angollal foglakozás után is tudsz még, ha nem is naponta, de havonta új dolgokkal találkozni.

Azt lehetne mondani, egészen durva átlagokkal, hogy ha nem megy rosszul a nyelvtanulás, szorgalmas és okos vagy, szeretsz olvasni, akkor egy olyan öt év, hetente mondjuk 20-30 óra befektetés után fel tudsz fejlődni a gimnáziumot jól elvégzett ember értelmi szintjére angol nyelven.

Vagy másféle megközelítéssel, aki sikeresen vette a középiskolát nyelvtagozaton (ebbe beleértendő menet közben menetből egy középfokú, majd felsőfokú nyelvvizsga), az az érettségi környékén jó eséllyel indul neki egy C2 nyelvvizsga felkészítő tanfolyamnak.

Persze, aki meg akar elégedni azzal a három kifejezéssel, hogy:

- meg tudná mondani, merre van a vasútállomás?

- ide tudnád adni a sót?

- mikor megnyitom a jobb oldali csapot, nem jön a meleg víz

...annak nem kell ennyit belefektetni.

2023. jún. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
A napi szokások a lényegesek. Mivé akarsz válni? Tarsalgo, szociális élet középpontjában élő angol nyelvű emberre, vagy egy átlagos gyári munkássá, aki a boltban tud tejet kérni? Mindegyikhez lehet olyan szokásokat kialakítani, amik oda visznek. Ezeket az okossagokat az atomic habits cimu könyvből olvastam, amit pl angolul is el lehet olvasni. De a fenti házasság is jó ötlet.
2023. jún. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Társalgó és szociális emberré. Sajnos már 30 éves vagyok, de nem akarom halasztani tovább. Elméletileg 1-2 év alatt is elérhet az ember egy jó szintet. Ez mennyire igaz?
2023. jún. 20. 08:11
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
1-2 év nem lehetetlen ha komolyan veszed, de szerintem akkor kb most el kéne kezdened a szokásaid kialakítani, sőt, megkockáztatom, angol nyelvű társaságba kéne járnod. Nem tudom hol laksz, de ez pl már Budapesten sem lehetetlen. Én mondjuk a filmekkel, könyvekkel kezdeném és keresném külföldiek társaságát kezdetnek.
2023. jún. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én angolból és németből is úgy jutottam el a felsőfokú nyelvvizsgáig, hogy állandóan olvastam. Szerintem az olvasásnál jobb módszer nem létezik: brutál jó szókincsed lesz, nagyon jó kifejezéseket tanulsz meg, a nyelvtani szabályok pedig a tudatalattidban elraktàrozódnak.

Persze, kényelmetlen alapfokú nyelvtudással olvasni és csak minden harmadik szót érteni, de ha a kényelmetlenség ellenére is kitartasz, akkor az agyad elkezdi élvezni a “rejtvényfejtést”, egyre kevesebb szót kell szótáraznod, illetve amire magadtól jössz rá, arra eleve bizonyítottan jobban és tovább fogsz emlékezni.

Baromság, hogy külföldön lehet jól megtanulni a nyelvet. Egy csomó magyar úgy él 10-20 éve kint, hogy az alapfokú nyelvvizsga szintjét se ugorja meg. Ahhoz, hogy az anyanyelviekhez hasonló kifinomultsággal írj és beszélj, olvasni kell.

2023. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!