Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szláv nyelvek valójában...

A szláv nyelvek valójában könnyebbek magyar anyanyelvűként, mint a germán vagy újlatin nyelvek?

Figyelt kérdés
Hagyományosan a szláv nyelveket nagyon nehéznek tartják a szokatlan kiejtés (mássalhangzó-torlódás), illetve a bonyolult névszóragozás miatt. Valahol olvastam viszont egy olyan véleményt, hogy valójában magyarként ezek a nyelvek könnyebben elsajátíthatóak, mint a germán vagy újlatin nyelvek, mert egyrészt a szókincsben van átfedés (legalábbis több, mint mondjuk egy angol vagy spanyol esetén), másrészt pedig a névszóragozáson kívül nincsen igazán bonyolult része a nyelvtannak. Az igeidők az angolban pl. általában nagy nehézséget okoznak a magyaroknak, mert a magyarban nincs sok igeidő. A szláv nyelvekben (a bolgárt leszámítva) szintén nincs sok, így pl. ezzel nem kell bajlódni.

2023. jún. 20. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés. Mocsok nehéz a nyelvtan. Legalábbis a lengyelben. Cserébe a kiejtés nem áll annyira távol a miénktől, mint a brit vagy épp a francia. Már ha ki tudsz ejteni sok mássalhangzót egyben.
2023. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem hülyeség. Mássalhangzótorlódással lehet benne némi igazság.


Az #1 kommentelőnek a lengyellel meg részben adok igazat. Az specifikusabb a szláv nyelvek között is.


Az, meg hogy egyáltalán nyelvérzéke van e valakinek,azok között is melyikhez, egyéni.


Itt régebbi ember vagy latinos megmondhatná, hogy amíg tanultak letint a sulibana libsibolsik előtt, akkor a latin tudás révén könnyebb volt megtanulni nyelveket,logikát találni.


Pl; Persze, iskola. Ezek latin stavak.


A latin gyakorlatilag minden nyelvre hatással volt.

2023. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Persze, hogy hatással volt. Ezt senki sem vitatja. Emellett az olaszból/franciából is vettünk át szavakat.

Viszont a grafikon szerint a magyar szókincs mintegy 20%-a szláv eredetű:

[link]

2023. jún. 21. 00:30
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik 'latin' nyelv és melyik germán nyelv. A klasszikus latinban van névszóragozás rendesen, az izlandi nyelvben is.
2023. jún. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

3/4 A kérdező kommentje:


y 20%-a szláv eredetű:

-------------


Ez egy bullshi, hisz a magyar nyelv indogermán és germán nyelv.


A magyar hangkincs 99 százalékja indogemrán, ettől a magyar, a germán,a magyar nyelv 70 százalék.


De van szláv hang, hisz a magyar nyelv nem fingár, hanem indogermán és germán nyelv. Mondjuk a varjú az orosz vornj, ahogy a köd a szláv kad, kaditi...

2023. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A magyar nyelv egy indogermán és germán nyelv...
2023. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

2# vagyok


Azt hogy milyen szókincs milyen eredetű el kell felejteni, meg nem dominál magyar/ más nyyelv megtanulásában.


Meg ha szláv is 20%, akkor te a pl "király" szavunkban ami elvileg szláv felfedezed a Kralj szláv szót? Aminek az ejtése kb "krá(lj)". És zárójelbe az Lj-t azért tettem, mert az a magyarban nincsen hangként.

Tudomásom szerint.

2023. jún. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Ezzel az indogermán izével meg szintén vitatkoznék.


Tuti nem indogermán nyelv.


Én nyelvész nem vagyok, teoriám van, de azt mondom most, meg ilyen hrlyzetekben, hogy nem sorolható sehova.


A finnugir hülyeséget, amit a csúnya Habsburgozókra fognak,- hogy ők találták ki, ami szintén nem igaz. Magyar/ német származású magyarok találták ki, pusztán politikai okok miatt, mert ez -elvilg- az "Európához való szorosabb kötődést" jelzi.


Valami van a finnugor nyelveknél, ez sznte tény, de az ugor, törökösebb ágával. És már azt is hallottam, hogy nem kötőjelll írtam, de úgy kéne, a "finn-ugor" nyelvcsaládot egyáltalán közösen kellene-e tárgyalni.

2023. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

Ja meg hát az tény, hogy Kazinczy sokmindent megkevert.


Sok szláv meg germán elemet ő emelt be.

2023. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

8/9 anonim ***** válasza:


Ezzel az indogermán izével meg szintén vitatkoznék.


Tuti nem indogermán nyelv.


Én nyelvész nem vagyok, teoriám van

-------------


1. Nyelvész, vagyis dolgod nem van a nyelvvel, az pejoratív, hisz a nyelv az a primitívjé, és a nyelv Kirgen.



De tuti, hogy a magyar indogermán és germán nyelv. Hogy is volna egy ilyen indogemrán gramamtikával bíró nyelv antsó, más.

2023. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!